Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

"Grzesiuk. Król życia"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 24 kwietnia, 2017 - 10:37
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 zaprasza

 
na promocję książki "Grzesiuk. Król życia" i spotkanie z  Bartoszem Janiszewskim –  dziennikarzem i scenarzystą  współpracującym m.in. z HBO i TVN
 
Stanisław Grzesiuk był legendarnym bardem stolicy, jego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. W swojej najsłynniejszej książce Boso, ale w ostrogach ocalił od zapomnienia świat przedwojennej Warszawy i jej charakternych dzieci. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem.
To książka o człowieku, który nigdy nie pił na smutno. Pił z radości życia. Tak samo żył, niezależnie od tego jak mocno los akurat go poniewierał. Na biednym przedwojennym Czerniakowie, w piekielnych obozach koncentracyjnych, w sanatoriach i szpitalach dla gruźlików – wszędzie był królem życia.
Autor dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka, odnalazł niepublikowane nigdzie do tej pory opowiadania i teksty barda Warszawy.
 Na spotkanie zapraszamy 20 kwietnia (czwartek) o godzinie 18.00 do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178A.

Autor treści: