Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Gra miejska "Zmień myślenie i Zwalcz Nudę!”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 19 maja, 2017 - 14:32
Plakat gry miejskiej "Zmień myślenie i Zwalcz Nudę!”
Szanowni Dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Fundacja Zwalcz Nudę 14 czerwca 2017 r. organizuje grę miejską, która jest współfinansowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy pod nazwą „Zmień myślenie i Zwalcz Nudę!”. Udział w grze jest bezpłatny.

Gra miejska rozpocznie się o godzinie 10:00, ale już od godziny 9:40 zapraszamy do rejestracji drużyn w miejscu startu. W grze miejskiej mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i licealnych pod opieką osoby dorosłej. Do gry zapraszamy 6 osobowe grupy uczniów. Każda grupa powinna mieć opiekę osoby dorosłej. Istnieje możliwość aby 2-4 grupy przemieszczały się na trasie gry pod opieką jednej osoby dorosłej (istnieje możliwość indywidualnego ustalenia takich szczegółów), w grze zatem może wziąć udział cała klasa. Wskazane jednak byłoby aby w takiej sytuacji był więcej niż jeden opiekun.

Miejsce startu: ul. Dewajtis 3 – zbiórka przy Kościele Pokamedulskim obok sceny na terenie zewnętrznym  – grup uczniów pod opieką osób dorosłych.

Gra miejska odbędzie się na powietrzu w dzielnicy Bielany. Trasa gry będzie prowadziła uczniów w okolicach ul. Dewajtis (maksymalnie około 4-5 kilometrów od miejsca startu). Gra zakończy się w miejscu startu około godziny 13:00/13:30.

Projekt „Zmień myślenie i Zwalcz Nudę!”, to projekt, którego głównym założeniem jest podniesienie jakości nauczania i stworzenie warunków do aktywnej nauki dla uczniów z warszawskich placówek oświatowych. Bardzo ważnym elementem projektu jest fakt, że kierując się słowami Konfucjusza: „Powiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem” - zależy nam na nauczaniu poprzez praktykę i doświadczenie. Z tego powodu proponujemy realizację gry miejskiej dotyczącej edukacji ekologicznej i wiślanej.

 

Czym jest gra miejska?

Gra miejska, to nowa forma rozrywki i nauki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gier miejskich jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Miasto to plansza. Łączy w sobie cechy happeningów ulicznych oraz fabularnych gier komputerowych i harcerskich podchodów dzięki czemu jest atrakcyjna dla młodych ludzi. Gra miejska bazuje na fabule, dzięki której elementy rywalizacji, edukacji, zabawy, integracji i poznania przeplatają się ze sobą w proporcji wyznaczonej przez cel gry.

Gry miejskie pozwalają na przemycenie dowolnej dawki wiedzy podczas znakomitej zabawy. Pozwalają poznać miasto od podszewki, zwrócić uwagę na jego ukryte walory i subtelności, a nie tylko na popularne, turystyczne atrakcje. Zadania wyzwalają w graczach kreatywność, uczą przełamywać stereotypy i wywołują rumieńce na policzkach – są dla nich przygodą, która na długo zapadnie im w pamięć.

Logistyka gry miejskiej – jak to wygląda w praktyce?

Rozpoczynając grę miejską, spotykamy się w miejscu startu – gdzie uczestnicy rejestrują swoje drużyny, odbierają pakiety startowe i zostają wprowadzeni w fabułę gry. Następnie wykonują zadania na poszczególnych punktach gry (6-8 zadań). Każde zadanie jest inne, jednak wszystkie związane są z główną fabułą prowadząc graczy przez dane zagadnienie oraz historię. W trakcie gry uczestnicy zapoznają się z tematem którego dotyczy gra. Za każde wykonane zadanie drużyna zdobywa punkty, które decydują o zwycięstwie. Klamrą, która spina kolejne punkty gry w całość jest fabuła – przygoda, w którą uczestnicy gry zostają zaangażowani.

W grze miejskiej może wciąć udział maksymalnie 300 uczniów – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy mailowo lub telefonicznie do dnia 5 czerwca. Proszę o kontakt z Moniką Sejbuk-Radziwonka pisząc na adres: monika@zwalcznude.pl lub dzwoniąc pod numer: 537 298 110.

 

W przypadku pytań oraz w celu zgłoszenia klasy lub grup uczniów prosimy o kontakt z
Moniką Sejbuk-Radziwonka

monika@zwalcznude.pl

tel. 537 298 110

Źródło informacji: