Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Festiwal Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 19 czerwca, 2017 - 09:52
Festiwal Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017
Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wolskie Centrum Kultury oraz Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na koncerty orkiestr wojskowych

W piątek i sobotę, 23-24 czerwca, koncertami promującymi rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017. Pierwszy koncert odbędzie się w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli, drugi w Łazienkach Królewskich. Tegorocznymi uczestnikami wydarzenia będą m.in. orkiestry wojskowe z Grecji i Białorusi.

Kulminacyjnym punktem Festiwalu będzie koncert galowy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. W niedzielę, 25 czerwca br. o godz. 16.00, na Torwarze zaprezentują się najlepsi, polscy i zagraniczni muzycy w mundurach, którzy biorą udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju oraz na świecie. 

Wystąpią orkiestry wojskowe z Wrocławia, Siedlec, Dęblina, a także Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, która zaprezentuje się w pokazie musztry paradnej. Dodatkowo Festiwal uświetnią swoim występem: Orkiestra Reprezentacyjna Greckich Sił Powietrznych i Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi.


Wojsko zagra nie tylko utwory marszowe, ale także rozrywkowe klasyki m.in.: „Careless Whisper” Georgea Michaela, „Rock Around The Clock” Billa Haleya czy „The Girl from Ipanema” młodszemu pokoleniu znane z wykonania Amy Winehouse. Podczas Festiwalu będzie można także usłyszeć polskie melodie serialowe, specjalną wiązankę na tę okazję przygotowała Orkiestra Wojskowa z Dęblina. Od rocka po klasykę, poprzez swing, blues, jazz, a także  muzykę filmową i rozrywkową.

W finale koncertu galowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017, planowany jest występ wszystkich 250 artystów żołnierzy w utworze „Lassus Trombone” (muz. Henry Fillmore), gdzie solo na puzonach zagrają laureaci konkursu o miano najlepszego puzonisty w Wojsku Polskim. Pierwszy ze zwycięskiej czwórki zaprezentuje się również w utworze „Colossus of Columbia” przy akompaniamencie wszystkich muzyków w mundurach. Na zakończenie usłyszymy wiązankę pieśni ułańskich - grać będą orkiestry, a do śpiewu zaproszona zostanie widownia. Organizatorzy planują ustanowić rekord we wspólnym muzykowaniu orkiestr wojskowych z cywilami. Pożegnamy się w utworze "Warszawianka", który znany jest szerszej publiczności z defilad wojskowych organizowanych podczas najważniejszych świąt państwowych.

Od 4 lat Dowództwo Garnizonu Warszawa organizuje to show. W tym roku współorganizatorem jest Wolskie Centrum Kultury oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął minister obrony narodowej. Ubiegłoroczna edycja Festiwalu zgromadziła blisko 2 000 widzów, a grało dla nich 400 muzyków.  Więcej http://dgw.wp.mil.pl/pl/125.html 

NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTĘP WOLNY

Źródło informacji: