Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Pobierz, słuchaj i płyń - audioprzewodnik

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 11 sierpnia, 2017 - 09:54
Rejsy tramwajem wodnym Warszawskich Linii Turystycznych cieszą się olbrzymią popularnością, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował audioprzewodnik, w którym znalazły się informacje o najważniejszych zabytkach mijanych po drodze.

Rejsy tramwajem wodnym „Wars” to okazja nie tylko do obejrzenia śródmiejskiej i staromiejskiej panoramy stolicy, ale także przy niskim stanie wody w Wiśle, jej południowych krańców.

Most Poniatowskiego, most Łazienkowski, Port Czerniakowski, Wał Miedzeszyński, kościół Świętej Trójcy na Solcu, osiedle Gocław – każdy z tych obiektów ma bogatą i ciekawą historię. 
Skąd wzięła się nazwa Saska Kępa, na czyją cześć nazwano pierwotnie most Poniatowskiego, dlaczego studnia pobierająca wodę dla Warszawy nazywa się Gruba Kaśka i czemu krążą wokół niej Chude Wojtki? 

Warto nie tylko im się przyjrzeć, ale także dowiedzieć się kiedy powstały, jakie ważne postacie są z nimi związane, jak wpisały się w bogatą historię Warszawy.

Na te oraz wiele innych pytań, znajdziecie Państwo odpowiedź w audioprzewodniku, który można bezpłatnie pobrać tutaj w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

W sierpniu tramwaj wodny pływa w piątki, soboty i niedziele, dnie świąteczne (oraz dodatkowo 14 sierpnia), a we wrześniu w pierwszą oraz drugą sobotę i niedzielę.

Bilety są dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 – w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godz. 12.00-16.00 i w piątki w godz. 14.00-18.00.

Szczegóły dotyczące kursowania tramwaju wodnego można znaleźć na stronie internetowej ztm.waw.pl