Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zajęcia szkolne towarzyszące wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy” w Muzeum nad Wisłą

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 30 listopada, 2018 - 09:23
zaktualizowany: piątek, 30 listopada, 2018 - 09:50
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza szkoły do udziału w programie towarzyszącym wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”, która potrwa do 3 lutego 2019 r.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie włącza się tą wystawą w obchody stulecia niepodległości Polski. To próba przyjrzenia się roli, jaką w dwudziestowiecznych narracjach narodowowyzwoleńczych odgrywają kobiety. Wystawa odwołuje się do różnych tradycji niepodległościowych na świecie: poczynając od 1918 roku, poprzez rok 1945, który zapoczątkował dekolonizację Południa, po rok 1989, wyznaczający koniec reżimu komunistycznego w Europie i dający początek nowej, globalnej epoce w dziejach świata. W swej podróży przez różne geografie i momenty historyczne wystawa opowiada o upłciowieniu narracji historycznych, które wykluczają i pomijają kobiety, dając tym samym prymat męskiej wizji świata.

Szczegóły dotyczące lekcji muzealnych dla grup szkolnych na wszystkich poziomach nauczania dostępne są pod adresem: https://artmuseum.pl/pl/edukacja/dla-szkol/szkola-w-muzeum-niepodlegle oraz w załączonym pliku.

Od grudnia MSN zaprasza na wystawę również grupy przedszkolne. Z zajęć skorzystać można od wtorku do piątku w godz. 9:30, 11.00, 12.30, 14.00 i 15.30.

 

 

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Niepodległe - propozycja dla szkół2.73 MB