Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Bajkowe Urodziny Pragi

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 4 lutego, 2019 - 11:54
zaktualizowany: poniedziałek, 4 lutego, 2019 - 11:54
Bajkowe Urodziny Pragi
371. Urodziny Pragi to dobra okazja do świętowania z całymi rodzinami. 10 lutego 2019 zapraszamy do Domu Kultury Praga.

Dotyczy obchodów 371. Urodzin Pragi

10.02.2019, godz. 15:00-18:00

Dom Kultury Praga, ul. B.Sawinkowa 2, Warszawa

BAJKOWE URODZINY PRAGI
371. Urodziny Pragi to dobra okazja do świętowania z całymi praskimi rodzinami. W programie m.in.: projekt Maluch Audiuje  -  koncert interaktywny oparty na muzyce z bajek i filmów, otwierający najmłodszych i ich opiekunów na przeżywanie muzyki, warsztaty kreatywne oparte na polskich bajkach, interaktywne i ruchowe zabawy, gry, animacje. Każdy z uczestników będzie mógł przygotować specjalne życzenia dla Pragi i Prażan. Nie zabraknie, oczywiście, urodzinowego tortu.

Program

15:00 MALUCH AUDIUJE ( 0-6 lat)
„Bajkowe dźwięki” – muzyka z filmów i bajek
Koncert interaktywny grupy VIOLIN DI łączący m.in. elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruch wg R. Labana. Kierowany do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 oraz rodzin spodziewających się potomstwa. Koncert oddziałujący na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii, bez podziału na publiczność i wykonawców. Muzycy rozmieszczeni są w koło i poruszają się pomiędzy publicznością. Poczujmy się jak w jednej wielkiej rodzinie!
udział bezpłatny - zapisy online na www.dkpraga.pl

______________
Violin di to grupa muzyków i pedagogów, którzy zaangażowani są w edukację dzieci od pierwszych chwil życia. W pracy wykorzystują dorobek współczesnej myśli edukacyjnej, na której czele bez wątpienia stoi E.E Gordon – amerykański psycholog muzyki i badacz rozwoju dziecka w kierunku muzycznym, dobry przyjaciel S. Suzuki (twórcy metody uczenia małych dzieci gry na instrumentach) jak i M. Montessori. Grupa organizuje zajęcia w małych grupach oraz koncerty edukacyjne  - inne od klasycznych koncertów ponieważ stawiają na doświadczanie muzyki, zaangażowanie w jej tworzenie na każdym etapie i mocne współdziałanie z rodzicami. Działają na poziomie dziecka, tworzą bezpieczną przestrzeń.

16:00-18:00Animacje „Bajki Polskie” i tort

Na najmłodszych czeka m.in. strefa animacji, zabaw ruchowych i interaktywnych, strefa warsztatów kreatywnych i malowania buziek. W Majsternii będzie można tworzyć formy przestrzenne ze słomek konstrukcyjnych, w strefie warsztatów uczestnicy spróbują stworzyć wizerunek jednej z najciekawszych bajkowych postaci - Pchły Szachrajki, a także „proszonej na pierogi” Stonogi „spod Białej”. Każdy z dużych i małych gości będzie mógł przygotować specjalne życzenia dla Pragi i Prażan. Finałem wydarzenia będzie rozkrojenie urodzinowego tortu i poczęstowanie wszystkich uczestników.
wstęp wolny

Informacje: Katarzyna Sajewicz / k.sajewicz@dkpraga.pl, tel. 725 060 005, www.dkpraga.pl