Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Nowa pracownia EduLab - wsparcie kompetencji cyfrowych u dzieci

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 11 marca, 2019 - 10:21
zaktualizowany: poniedziałek, 11 marca, 2019 - 10:21
EduLab
W Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima powstała pracownia Samsung EduLab – innowacyjna przestrzeń wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, które umożliwiają wspieranie kreatywnego rozwoju dzieci.

Kompetencje cyfrowe są dziś niezbędne w edukacji młodych ludzi. Pomagają w rozwoju komunikacji, umiejętności językowych, a także w obszarze matematyki i przedmiotów ścisłych. Wspieramy młodzież i ich nauczycieli w pozyskiwaniu wiedzy o nowoczesnych technologiach poprzez różne projekty. Samsung EduLab jest jednym z nich. Naszym działaniom przyświeca główny cel – wysoka jakość edukacji w naszych szkołach, dzięki której dzieci i młodzież mogą rozwinąć swój potencjał  – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Firma Samsung kontynuuje swoje działania na rzecz wsparcia rodziców i nauczycieli w świadomym budowaniu zdrowych nawyków cyfrowych u najmłodszych użytkowników. Od 2013 roku prowadzi program Mistrzowie Kodowania, w ramach którego zorganizowano już setki spotkań dla dzieci i rodziców, popularyzujących naukę programowania. Z pomocą ekspertów i praktyków powstały także dwa poradniki: „Aktywności na start” oraz „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie”, w których rodzice znajdą niezbędne informacje dotyczące korzystania z nowych technologii oraz gotowe pomysły na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem w formie zabaw, stanowiących wstęp do nauki kodowania.

W 2019 roku firma postanowiła pójść o krok dalej i poszerzyć zakres swoich działań w ramach nowej inicjatywy Samsung Well Connected. To globalne działanie z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, którego celem jest wspieranie różnych grup osób w świadomym budowaniu cyfrowych nawyków. Jednym z elementów wspierających inicjatywę Well Connected jest uruchomienie nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej Samsung EduLab. To innowacyjna pracownia, której głównym celem jest wspieranie rodziców i nauczycieli w świadomym i bezpiecznym wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii, a uczniów – w kształtowaniu właściwych nawyków cyfrowych.

Pracownia wyposażona będzie w najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak tablica interaktywna Samsung FL!P, tablety, smartfony czy gogle VR. Produkty będą  wykorzystywane w codziennym procesie edukacyjnym. W ramach EduLab prowadzone będą różnorodne działania, takie jak np. lekcje otwarte czy szkolenia dla kadry pedagogicznej. W ramach autorskiej oferty zajęć rodzice będą mogli przejść przez cykl warsztatów podzielonych na trzy moduły. Pierwszy z nich pod nazwą “Ja i technologia” dotyczyć będzie diagnozowania własnych nawyków i rytuałów korzystania z cyfrowych narzędzi.

Kolejny poświęcony będzie faktom i mitom, które są związane z mobilnymi technologiami i internetem. Ostatni –  pozwoli rodzicom przyjrzeć się roli nowych technologii w życiu ich rodzin. Cały projektu odbywać się będzie przy wsparciu psychologów zajmujących się tematyką rozwoju dzieci oraz wpływem nowych technologii na codzienne funkcjonowanie człowieka.