Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Demokracja i ja” – spotkajmy się na Europejskim Tygodniu Młodzieży

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 9 maja, 2019 - 13:38
zaktualizowany: czwartek, 9 maja, 2019 - 13:43
Europejski Tydzień Młodzieży
Europejski Tydzień Młodzieży jest organizowany w Polsce z inicjatywy Komisji Europejskiej już po raz dziewiąty.

Jest to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń dedykowanych młodzieży i osobom pracującym w tym obszarze. Na przełomie kwietnia i maja w wielu krajach Europy będą odbywały się liczne wydarzenia i spotkania, podczas których młodzież będzie mogła wyrazić swoje poglądy i obawy dotyczące szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Jest to także okazja do podzielenia się rezultatami i sukcesami osiągniętymi w ramach różnego rodzaju projektów młodzieżowych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, każdy „ETM” ma swój motyw przewodni. W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkamy się pod hasłem: „Demokracja i ja”.

Temat ten wiąże się ściśle z potrzebą aktywizacji młodzieży w obszarze życia obywatelskiego i uświadomienia młodym, że ich głos jest ważny, a ich opinie mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane na arenie politycznej. Głos w wyborach to jedno, jednak aktywna demokracja i udział w życiu obywatelskim to coś więcej - inicjatywy młodzieżowe, projekty wolontariatu oraz solidarnościowe, stały kontakt z decydentami i dbałość o rozwój kultury to wszystko elementy składające się na budowanie świadomej i otwartej postawy obywatelskiej.

W tym roku punkt kulminacyjny obchodów ETM przypadnie na 9 maja 2019 r. Spotkamy się w różnych miejscach na terenie Warszawy, aby wspólnie porozmawiać o demokracji i naszej roli w kreowaniu wspólnej przyszłości.

Serdecznie zapraszamy Państwa na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, które odbędą się 9 maja 2019 r. w Ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przygotowała dla Was m.in.:

  • debatę  „Demokracja i ja”,
  • spotkania informacyjne o Europejskim Korpusie Solidarności,
  • grę miejską,
  • Eurolekcję z EuroDesk w Eurobusie ETM,
  • oraz warsztaty dotyczące: Erasmusa+, wolontariatu, krajów Partnerstwa Wschodniego i Rosji, projektów solidarnościowych realizowanych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • koncert!

A to dopiero początek!

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się:

https://erasmusplus.org.pl/wydarzenia-specjalne/europejski-tydzien-mlodziezy-2019/

#democracyandme #youthweek

Źródło informacji: