Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawa w pracach dyplomowych - laureaci konkursu

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 25 października, 2019 - 10:46
zaktualizowany: wtorek, 4 lutego, 2020 - 11:39
Laureaci konkursu Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy
Prezydent m.st. Warszawy nagrodził autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na uczelniach warszawskich w 2018 roku.

Konkurs organizowany jest przy wsparciu Muzeum Warszawy i ma na celu wspieranie młodych badaczy, którzy chcą i mogą zmienić swoje miasto. Prace dotyczyły społeczno-gospodarczego rozwoju stolicy.
Konkurs ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy i badaczek rozwojem miasta, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jego tożsamości. Laureatów i laureatki poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 22 października w nowo otwartym Muzeum Woli – oddziale Muzeum Warszawy. Wyróżniającym się autorom zostały przyznane cenne nagrody finansowe.

W tegorocznej edycji konkursu nagrodę główną w kategorii rozpraw doktorskich (15 000 tys. zł) zdobyła dr Ewa Jarecka-Bidzińska za pracę "Praga-Północ w Warszawie jako dzielnica sztuki", napisaną pod kierunkiem prof. Krystyny Guranowskiej-Gruszeckiej z Politechniki Warszawskiej.

W kategorii prac magisterskich główną nagrodę (7 000 tys. zł) przyznano Maciejowi Polakowskiemu za pracę "Rolnictwo miejskie w strukturze przestrzennej na przykładzie Warszawy", która powstała pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Krystyny Solarek z Politechniki Warszawskiej.

„Nagroda Prezydenta” to doskonała okazja, żeby przyjrzeć się badaniom prowadzonym na warszawskich uczelniach i docenić ich wkład w rozwój Warszawy. Konkurs organizowany jest od 2016 roku (wcześniej pod nazwą „Dyplomy dla Warszawy”) i ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy i badaczek oraz środowiska akademickiego współczesnym rozwojem stolicy. Na czwartą edycję konkursu wpłynęły prace reprezentujące różnorodne dziedziny nauki. O przyznaniu nagród zadecydowała Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele i przedstawicielki wiodących warszawskich szkół wyższych według rankingu Perspektyw, a także Rady Miasta, Urzędu Miasta, Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Muzeum Warszawy.

Wyróżnienia w kategorii rozpraw doktorskich
1. dr Karolina Wlazło-Malinowska za pracę: "Światło jako instrument kształtowania nocnego krajobrazu miasta", promotor: dr hab. Jeremi T. Królikowski (SGGW)
2. dr Krystian Malesa za pracę: "Rola i koszty utrzymania parków miejskich na przykładzie miasta stołecznego Warszawa", promotorka: dr hab. Joanna Paliszkiewicz (SGGW)
3. dr Łukasz Drozda za pracę: "Waloryzacja przestrzeni wytwarzanych społecznie - wnioski dla polskiej polityki miejskiej", promotor: dr. hab. Maciej Cesarski (SGH)

Wyróżnienia w kategorii prac magisterskich:
1. Agnieszka Przeciszewska-Załuska za pracę: "Wpływ budżetu partycypacyjnego na przestrzeń publiczną Warszawy", promotorka: dr inż. Joanna Dudek-Klimuk (SGGW)
2. Katarzyna Głownia za pracę: "Przetworzenie odpadów ulegających biodegradacji w biogazowni - koncepcja technologiczna dla m.st. Warszawy", promotorka: dr inż. Krystyna Lelecińska (PW)
3. Magda Tenbaum za pracę: "Wpływ architektury na rozwój jednostki na przykładzie szkoły podstawowej o profilu plastycznym przy ul. Świderskiej w Warszawie", promotorka: doc. dr inż. arch. Ewa Taras-Żebrowska (WSEiZ)

Źródło informacji: