Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 4 maja, 2020 - 15:11
zaktualizowany: piątek, 8 maja, 2020 - 11:21
i
Przedszkola i oddziały przedszkole w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę planujemy wstępnie otworzyć od 18 maja br.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego związane z funkcjonowaniem przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w trakcie epidemii COVID-19, przedstawione 30 kwietnia 2020 r. w godzinach popołudniowych, budzą wątpliwości i wymagają doprecyzowania. W trosce o bezpieczne warunki opieki i pracy w stołecznych placówkach, samorząd warszawski musi wspólnie z dyrektorami przedszkoli opracować procedurę i nową organizację. Jest to m.in. zakup środków ochrony osobistej oraz ustalenie warunków organizacji pracy przedszkoli (w tym naboru do grup o zmniejszonej o połowę liczebności).

Rozumiejąc, że w związku z wprowadzeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 część z Państwa zobowiązana jest wrócić do obowiązków zawodowych, zostaną podjęte wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej, w bezpiecznych warunkach, zapewnić opiekę najmłodszym warszawiakom. 

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę  planujemy otworzyć od 18 maja br. Termin ten uzależniamy od uzupełnienia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz możliwości dokonania w tak krótkim czasie zakupu środków ochrony osobistej.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa decyzję o otwarciu przedszkoli prowadzonych przez inne podmioty niż m.st. Warszawa podejmują ich organy prowadzące.