Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Aktualności

Konferencja Pokazać-Przekazać 27-28.08.2021
22 września, 2021 - 08:22
Konferencja Pokazać-Przekazać 27-28.08.2021
Jakie postawy wobec nauki i wiedzy naukowej kształtuje szkoła? Jak rozmawiać o aktualnych badaniach i ich zastosowaniach? Jak budować zaufanie do wyników badań naukowych? Jak odróżniać wiedzę potoczną od wiedzy naukowej i wiedzę naukową od wiedzy fałszywej? To tylko niektóre z zagadnień, wokół których będzie toczyła się dyskusja podczas tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać.
22 września, 2021 - 08:21
O kosmosie przy kawie
Projekt ESERO-Polska dla nauczycielek i nauczycieli wszystkich etapów edukacji oraz wszystkich przedmiotów – nie tylko przyrodniczych i ścisłych, pragnących udostępniać uczniom interdyscyplinarną i innowacyjną wiedzę o kosmosie.
""
22 września, 2021 - 08:21
Marzenia, które się spełniają – czyli jak planować, żeby nie zwariować
Zapraszamy na rozmowę z cyklu “Pomocnik psychologiczny pedagoga w czasach zarazy”, której gośćmi będą Bożena Stachura oraz Kamil Gradowski.
22 września, 2021 - 08:20
Nie chcemy partyjnej szkoły! – konsekwencje LexCzarnek
Przedstawiciele samorządów, uczniowie, rodzice, organizacje nauczycielskie i społeczne sprzeciwiają się rządowym planom zmian w oświacie, które grożą centralizacją systemu edukacji. Projekt nowelizacji zakłada, że kontrolę nad szkołami przejmą kuratoria oświaty. To one będą miały decydujący wpływ na wybór i odwołanie dyrektorów placówek, ofertę zajęć edukacyjnych, a nawet likwidację szkół.
22 września, 2021 - 08:19
Debata ekspercka: “Oprowadzanie kuratorskie czy kulturalny plac zabaw?”
“Oprowadzanie kuratorskie czy kulturalny plac zabaw?” – rozmowa o tym jak instytucje kultury mogą otwierać się na rodziny z dziećmi.
22 września, 2021 - 08:16
Festiwal Przemiany
Interesuje nas szeroko rozumiany rozwój oraz zmiana, jaką wywołuje. Cechą festiwalu jest jego interdyscyplinarność, czyli spojrzenie na dany problem z różnych perspektyw. Festiwal ma na celu konfrontację różnych idei i punktów widzenia, a napięcie które się z tego rodzi, jest źródłem zaangażowania i generowania nowych idei u odbiorców.
22 września, 2021 - 08:15
Rekrutacja do programu edukacyjnego Solve for Tomorrow
21 września, 2021 - 13:47
Dziesięć niezwykłych kobiet z szansą na tytuł Warszawianki Roku 2021
Od dzisiaj do 22 października każdy może oddać głos na swoją faworytkę w plebiscycie Warszawianka Roku 2021. Spośród 77 kandydatek kapituła konkursu wyłoniła 10 kobiet, które będą ubiegać się o ten tytuł.
17 września, 2021 - 10:14
Warszawska Rada Edukacyjna wobec zmian zapowiadanych w prawie oświatowym
17 września, 2021 - 10:14
Debata ekspercka: “Oprowadzanie kuratorskie czy kulturalny plac zabaw?”

Strony