Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

10. Festiwal Muzyki Współczesnej dla Dzieci dla dzieci 4-12 lat „Mała Warszawska Jesień”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 14 września, 2020 - 10:44
zaktualizowany: poniedziałek, 14 września, 2020 - 14:34
Mała Warszawska Jesień 2020, autor Adam Dudek
Zapraszamy na 10. Festiwal Muzyki Współczesnej dla Dzieci „Mała Warszawska Jesień”, który odbędzie się w dniach 18-27 września 2020.

Jubileusz 10-lecia Małej Warszawskiej Jesieni obchodzimy w szczególnych warunkach. Od początku organizacji festiwalu kontakt z publicznością był dla nas najważniejszy. Wydarzenia przygotowywaliśmy myśląc o tym, jak dzieci wciągnąć w świat muzyki współczesnej, jak zaangażować, dać szansę doświadczania, zadawania pytań, improwizowania. To oczywiste fundamenty dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi i dla dzieci. W tym roku wszystko stanęło pod znakiem zapytania, a Mała WJ musiała przyjąć wyzwanie organizacji wydarzeń również online. Udało się przygotować program tak, aby dać publiczności szansę na spotkanie z muzyką na żywo. Zapraszamy i liczymy na spotkania w Parku Rzeźby w Królikarni i Muzeum Warszawy. W tym roku muzyka na naszym festiwalu wyręczy trochę nauczycieli. Będziegimnastyka w ramach performansu muzycznego Olimpiada muzyczna zespołu Kwartludium, oczywiście na świeżym powietrzu w parku, w Królikarni. Eksponaty, zgromadzone w Muzeum Warszawy oraz niezwykłe instrumenty z kolekcji Małych Instrumentów, połączą się w Eksponuty, za sprawą Pawła Romańczuka. Do muzealnego kina Syrena zaprosimy na seans zagadek, przygotowany w oparciu o książkę Piwnice. Zagadki spod podłogi, wydawnictwa Dwie Siostry. Aleksandra Cieślak, autorka książki i Edward Sielicki, kompozytor przygotowali z muzykami i realizatorami nagrań oraz animacji niezwykłe słuchowisko-operę, w której ważną rolę odegra też polski język migowy. W każdej chwili festiwalu, będzie można zrobić sobie przerwę i zajrzeć znów do Królikarni, a tam zagrać (bezpiecznie, z zachowaniem dystansu i wszelkich zaleceń) w piłkarzyki, ale u nas w wersji dźwiękowej Trambambuli, przygotowanej przez Michała Silskiego, według pomysłu pewnego Kazika, który towarzyszył Małej WJ od samego początku.

W tym roku spotkamy się również w Internecie: na rozgrzewkach z Kwartludium oraz internetowej wersji seansu słuchowiska-opery Piwnice. Zagadki spod podłogi i koncertu Eksponuty.

Paulina Celińska

Kuratorka Małej Warszawskiej Jesieni

Pliki do pobrania: