Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 22 września, 2020 - 22:24
zaktualizowany: środa, 23 września, 2020 - 13:19
<>
Po półrocznej izolacji wznawia działalność Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Placówka działa w Alejach Ujazdowskich 20.

Pod nowym adresem odbywać się będą projekcje, spotkania, debaty i warsztaty. Gospodarze mają nadzieję, że wkrótce będzie to ulubione miejsce miłośników kina w stolicy.

Nowy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. W programie m.in. spotkania z filmami o Warszawie w Klubie Filmowym Stolica (w ramach obchodów 75. rocznicy odbudowy stolicy), warsztaty dla dzieci „Trampolina do kina. Odkrywcy animacji”, Klub Serialowy w Odcinkach czy Klub Filmowy Poza Kadrem. Kino polskie i zagraniczne, filmy klasyczne i współczesne – fabularne i dokumentalne, spotkania z twórcami – to wszystko czeka na warszawiaków w nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni, w centrum miasta. Specjalne atrakcje przygotowano na kolejne jesienne i zimowe weekendy.

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja kultury powołana do życia pod koniec 2018 roku. Jest pierwszą placówką związaną swoją misją z kinem i przestrzenią kultury filmowej. CKF organizuje projekcje, dyskusje, wystawy, koncerty, debaty oraz prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży, a także inspirujące spotkania z twórcami.

Instytucja projektuje i zleca badania rynku zawodów filmowych, współpracuje także z metodykami i edukatorami, opracowując programy, które pozwolą jak najszerzej posługiwać się medium audiowizualnym w edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.ckf.waw.pl