Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wielkie święto wszystkich warszawskich rodzin powraca!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 9 września, 2021 - 13:57
zaktualizowany: czwartek, 9 września, 2021 - 13:57
Już po raz 15. m.st. Warszawa zaprasza na Warszawskie Dni Rodzinne. Warsztaty, pikniki, pokazy, atrakcje dla dzieci – od 10 do 12 września na terenie całego miasta odbędzie się ponad 100 różnych wydarzeń! A w sobotę 11 września na błoniach PGE Narodowego planowany jest wielki piknik finałowy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa Warszawskie Dni Rodzinne realizowane przez fundację Zwalcz Nudę odbędą się ponownie. WDR mają przede wszystkim zachęcić warszawiaków do spędzania czasu w gronie najbliższych i do odkrywania nowych form aktywności, z których mogą korzystać w przestrzeni miasta.

Zajęcia odbywają się we wszystkich dzielnicach Warszawy. Prowadzą je teatry, muzea, szkoły językowe i artystyczne, organizacje pozarządowe oraz inne placówki o charakterze sportowym lub edukacyjnym. Wolne miejsca są wciąż na zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 7-9 lat, warsztaty o emocjach dla młodzieży i rodziców, zajęcia z projektowania przypinek czy aktorskie. Zapisywać można się na stronie: warszawskiednirodzinne.pl(otwiera się w nowej karcie)(otwiera się w nowej karcie).

Głównym wydarzeniem odbywającym się w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych będzie sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego 11 września, w godzinach od 12:00 do 17:00. W programie przewidziano liczne atrakcje dla najmłodszych, prezentacje placówek edukacyjnych oraz pokazy sportowe, m.in. japońskiego sportu walki – kendo, gry w ringo czy akrobatyczne. Uczestnicy pikniku będą mogli sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych, np. w piłce nożnej oraz dyscyplinach lekkoatletycznych. Poza tym przez cały czas do dyspozycji warszawiaków będą foodtracki. Na sobotni piknik nie obowiązują zapisy.

Wszystkie zajęcia i atrakcje są darmowe. Partnerem projektu jest miasto stołeczne Warszawa. Pełny program Warszawskich Dni Rodzinnych znajduje się na stronie: warszawskiednirodzinne.pl.