Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

"Spotkania z Astronomią"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 7 października, 2013 - 10:03
zaktualizowany: czwartek, 10 października, 2013 - 17:00
"Spotkania z Astronomią"
Rozpoczyna się kolejny cykl poniedziałkowych wykładów popularnonaukowych "Spotkania z Astronomią" w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika w Warszawie.

Serię wykładów w każdym semestrze organizuje Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN. Wykłady są wygłaszane w poniedziałki, o godzinie 17.00, w dużej sali wykładowej centrum (ul. Bartycka 18, dojazd autobusem 108 z Palcu Trzech Krzyży lub 167 z Woli i Ochoty) i mają charakter popularny. Po wykładach, w pogodne wieczory, odbywają się pokazy nieba organizowane przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Wstęp jest wolny.

Jesienną serię wykładów rozpocznie 7 października dr Kamil Złoczewski z Centrum Nauki Kopernik, wykładem pt. "Obiekt czelabiński".

W październiku wystąpię jeszcze: Andrzej Krasiński "O maszynie różnicowej Charlesa Babbage’a i innych starych komputerach" (14 października); prof. Andrzej Sołtan "Ile ważą galaktyki?" (21 października); dr Michał Bejger "Kosmiczni degeneraci - o białych karłach, gwiazdach neutronowych i czarnych dziurach" (28 października).

 

Data wydarzenia: 

Od poniedziałek, 7 Październik, 2013 - 09:45 do wtorek, 28 Styczeń, 2014 - 09:45
Źródło informacji: