Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Cyfrowa szkoła

15 kwietnia, 2016 - 14:09
III Konferencja „Cyfrowy Zajączek” - 14 kwietnia br.
WCIES i Biuro Edukacji zapraszają dyrektorów szkół, administratorów szkolnych sieci informatycznych, nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem narzędzi informatycznych w praktyce szkolnej oraz zajmujących się tymi zadaniami pracowników dzielnic na 3 edycję dorocznej konferencji „Cyfrowy Zajączek".
Akcja edukacyjna „Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece”
30 grudnia, 2015 - 09:13
Akcja edukacyjna „Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece”
Jak skutecznie uczyć dzieci i młodzież świadomego oraz krytycznego podejścia do nowych technologii?
Oprogramowanie systemowe i biurowe dla warszawskiej oświaty
27 sierpnia, 2015 - 14:11
Oprogramowanie systemowe i biurowe dla warszawskiej oświaty
26 sierpnia 2015 r. pani dyrektor Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk podpisała ogłoszenie o przetargu na usługi i dostawy związane z udostępnieniem warszawskim jednostkom oświatowym licencji na systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe oraz prawa do korzystania z aplikacji komunikacyjnych i zarządczych działających na serwerach m.st. Warszawy.
13 maja, 2015 - 09:30
Majowy Klub Informatyka. Zawód Informatyk
W maju odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu pn. „Klub Informatyka” organizowanego przez Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 12 maja (wtorek) na Wydziale MINI Politechniki Warszawskiej.
I edycja programu z Koduj z Klasą
16 września, 2014 - 12:54
I edycja programu z Koduj z Klasą
Adresatami programu są szkoły podstawowe (klasy 1-3) oraz szkoły ponadgimnazjalne, w szczególności szkoły techniczne i zawodowe z całej Polski
Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania
16 czerwca, 2014 - 09:50
Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania
Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele i Dyrektorzy 13-14 czerwca 2014 r. odbędzie się Wielka Gala Mistrzów Kodowania podsumowująca I edycję projektu, w której uczestniczyło 120 szkół z całej Polski.
8 kwietnia, 2014 - 14:33
Do 7 kwietnia 2014 roku trwa rekrutacja uczestników do projektu „Argos – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie”
Celem ogólnym projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych oraz dzieci i młodzieży uczącej się z bardzo dobrymi wynikami w nauce, z rodzin w których przeciętny miesięczny dochód opodatkowany na osobę w rodzinie, z roku poprzedzającego rok udziału w projekcie był niższy, niż aktualny roczny wskaźnik: „Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę w gosp. domowym”.
8 kwietnia, 2014 - 14:32
Bezpłatne warsztaty„Cyfrowa Wyprawka”
Zaproszenie dla nauczycieli i osób zawodowo zajmujących się kształceniem dzieci i młodzieży w zakresie edukacji medialnej: pedagogów szkolnych, bibliotekarzy, wychowawców placówek pozaszkolnych i świetlic
4 kwietnia, 2014 - 10:44
Cyfrowy Zajączek” przyniósł warszawskim szkołom sprzęt komputerowy, wolne treści oraz wolne i otwarte oprogramowanie
2 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. Generała Zajączka 7 odbyła się konferencja, zorganizowana przez Biuro Edukacji i Biuro Informatyki i Przetwarzania Informacji Urzędu m.st. Warszawy, poświęcona cyfryzacji warszawskich szkół. Przedstawiono informacje na temat kilku nowo uruchomionych projektów cyfryzacyjnych polegających na dostarczeniu szkołom nowego sprzętu komputerowego. Zaprezentowano również projekty związane z wolnym oprogramowaniem, wolnymi treściami edukacyjnymi (na przykładzie portalu Wolne Lektury), tworzeniem przez nauczycieli materiałów do nauki w Internecie (na przykładzie Khan Academy Polska).
3 kwietnia, 2014 - 14:27
Komputerowy "Zajączek"
Stołeczny ratusz przekaże do szkół kilkaset zakupionych w latach 2007-2008 komputerów. Uczniowie Technikum Elektronicznego przy ul. Zajączka w ramach swoich praktyk przeprowadzą przegląd techniczny tych komputerów oraz zainstalują na nich komplet wolnego oprogramowania przystosowany do wykorzystania w szkołach przygotowany przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania w ramach prowadzonego we współpracy z ORE projektu SWOI (Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji).

Strony