Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

III Konferencja „Cyfrowy Zajączek” - 14 kwietnia br.

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 15 kwietnia, 2016 - 14:09
WCIES i Biuro Edukacji zapraszają dyrektorów szkół, administratorów szkolnych sieci informatycznych, nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem narzędzi informatycznych w praktyce szkolnej oraz zajmujących się tymi zadaniami pracowników dzielnic na 3 edycję dorocznej konferencji „Cyfrowy Zajączek".

Konferencja odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica w Warszawie, przy ul. Nowowiejskiej 37a.

Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się przez system rejestracyjny WCIES .

 

W trakcie trzygodzinnego spotkania przedstawione zostanie podsumowanie miejskiego projektu „Warszawa programuje” oraz projekt informatyczny gospodarza spotkania, Gimnazjum nr 13. 

Biuro Edukacji i Biuro Informatyki omówią dotychczasowe efekty i plany rozwoju współpracy w zakresie przekazywania używanego sprzętu z urzędów miasta i dzielnic do szkół (projekt "Zajączek"), zakupów nowych komputerów z środków unijnych (‘Argos”) oraz oprogramowania biurowego do celów dydaktycznych, informację o przygotowaniach do udostępnienia dzielnicom i szkołom oprogramowania firmy Microsoft zakupionego dla celów administracyjnych w ramach programu Enrollment for Education oraz dotychczasowych efektów i dalszych etapów wdrażania umów ramowych dotyczących telefonów komórkowych. Osobno omówimy plany zapewnienia szkołom szerokopasmowego dostępu do internetu.