Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 6 września, 2016 - 08:59
zaktualizowany: wtorek, 6 września, 2016 - 09:03
warsztaty dla szkol podstawowych 1-3 i przedszkoli fot. Magda Starowieyska
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od lat prowadzi specjalny program edukacyjny skierowany do uczniów wszystkich poziomów szkół i ich nauczycieli. W tym roku nowością jest również specjalna oferta dla przedszkoli, która została mocno przebudowana.

nowyNowy rok szkolny w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie obfituje w nowości dla uczniów i nauczycieli – warsztaty historyczne, kulturowe i antydyskryminacyjne, spotkania ze świadkami historii, oprowadzanie po wystawie stałej, kursy doskonalące, konferencje i spektakle. Powstał tu także nowy program edukacyjny dla przedszkolaków.

Wszystkie zajęcia są prowadzone przy pomocy najnowszych metod i środków dydaktycznych oraz pomagają w realizacji programu dydaktycznego i wychowawczego, który obowiązuje we wszystkich polskich szkołach i przedszkolach.

Warsztaty i oprowadzanie po wystawie dla szkół

 

Dzięki wsparciu udzielonemu w funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię do końca kwietnia 2017 roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą brać udział w warsztatach historycznych, kulturowych i antydyskryminacyjnych realizowanych w ramach programu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”.

 

Równolegle w Muzeum POLIN dostępne są  nowe, płatne warsztaty o kulturze i tradycji Żydów polskich dla wszystkich grup wiekowych.

>>warsztaty dla klas 1-3 szkół podstawowych

>>warsztaty dla klas 4-6 szkół podstawowych

>>warsztaty dla gimnazjów

>>warsztaty dla szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie wraz z nauczycielami mogą również zostać oprowadzeni po wystawie stałej lub jej fragmentach na jednym z pięciu specjalnie opracowanych, interaktywnych spacerach edukacyjnych. Dzięki udziałowi w programie „Muzeum za złotówkę” dzieci powyżej 7 roku życia oraz ucząca się młodzież do 26 roku życia mogą obejrzeć wystawę, kupując bilet w cenie 1 złoty.

>>oprowadzanie po wystawie stałej

 

Konferencja dla nauczycieli

Specjalnie dla nauczycieli 15 września w godzinach 16:00-18:45 Muzeum POLIN organizuje otwierającą nowy rok szkolny konferencję dla dyrektorów szkół, nauczycieli, oraz doradców metodycznych. Będzie ona składać się z dwóch części. Pierwsza z nich to spotkanie w Audytorium poświęcone programom skierowanym do szkół i nauczycieli realizowanym przez muzeum w roku szkolnym 2016/2017. Druga część  to warsztaty, które przybliżą metody oraz narzędzia przydatne w pracy z młodzieżą oraz wykład dr. Krzysztofa Persaka „Polacy wobec Zagłady Żydów w świetle najnowszych badań naukowych”.

Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja internetowa.

>>więcej informacji

Spektakl dla uczniów „Stan wyjątkowy”

Czy bieda jest stanem wyjątkowym? Kto i w jakim sensie miewa interes w tym, że w naszym świecie, w naszym kraju i w naszym mieście bywa nierówno? Czym są akcje charytatywne i dlaczego czasem czujemy się lepiej, gdy bierzemy w nich udział?

23-25 września o godz. 19:00

Wstęp wolny, obowiązuje internetowa rezerwacja miejsc.

>>więcej informacji

Program dla przedszkoli

W Muzeum POLIN na najmłodszych czeka kolorowe, bogato wyposażone i nowoczesne miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” oraz doświadczeni edukatorzy lubiący pracę z dziećmi, którzy na zajęciach wprowadzają dzieci we wspaniały świat żydowskiej kultury, tradycji oraz historii. Uczą empatii, odpowiedzialności, umiejętności współpracy i tolerancji. Zajęcia zgodne są z podstawą programową dla przedszkoli, łączą naukę z kreatywną zabawą. Część warsztatów realizowana jest także na naszej wystawie stałej.

>>więcej informacji

 

Źródło informacji: 
Autor treści: