Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 9 marca, 2017 - 12:35
 XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2017
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych!

Od 9 do 11 marca 2017 r. (czwartek i piątek godz. 9.00-16.00, sobota godz. 9.00-14.00) w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2017. Jest to znakomita okazja do prezentacji oferty szkół ponadgimnazjalnych, krajowych i zagranicznych szkół wyższych, instytucji edukacyjnych, instytutów związanych z egzaminami językowymi, szkół językowych oraz wydawców edukacyjnych i producentów pomocy naukowych.

Prezentacji oferty szkół towarzyszy bogaty program spotkań; na temat egzaminu gimnazjalnego i matury z ekspertami OKE w Warszawie, spotkania z przedstawicielami pracodawców, pracownikami biur karier oraz konsultacje z doradcami zawodowymi.

W salach położonych na IV piętrze PKiN swoją ofertę prezentować będą warszawskie szkoły ponadgimnazjalne. Podczas Salonu doradcy zawodowi udzielać będą porad edukacyjno-zawodowych pod hasłem „ Zastanów zanim zdecydujesz”.

Szczególnie ciekawą imprezą będzie debata „Wybieraj z głową” z udziałem zastępcy prezydenta m.st. Warszawy Pana Włodzimierza Paszyńskiego. Uczniowie i ich rodzice dowiedzą się jak zalogować się do elektronicznego systemu wspomagania rekrutacji, jakie są podstawowe kryteria przyjęć do szkół ponadgimnazjalnych, jakie korzyści wynikają z wyboru szkoły zawodowej na przykładzie zawodów: technik przemysłu mody, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik budownictwa, sprzedawca, piekarz, cukiernik.

Podczas Salonu przedstawiony zostanie Informator Technika i branżowe szkoły I stopnia przedstawiający najnowszą ofertę szkół w Warszawie, opracowany przez pracowników Biura Edukacji (załącznik).


Zapraszamy, spotkajmy się na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym 9-11 marca w PKiN!

Wstęp na Salon i wszystkie spotkania programowe jest wolny.


W załączonym pliku znajduje się program Salonu oraz wykaz szkół ponadgimnazjalnych, które wezmą udział w XXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym wraz z numerami stoisk.

 

Autor treści: 

Pliki do pobrania: