Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Koniec roku szkolnego z Polską Akcją Humanitarną

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 19 czerwca, 2017 - 09:47
zaktualizowany: wtorek, 27 czerwca, 2017 - 12:39
fot. Maciej MoskwaTESTIGO Documentary
ruszyła akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

Warszawa, 13.06.2017

 

Koniec roku szkolnego z Polską Akcją Humanitarną
 ruszyła akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

 

Koniec roku szkolnego to czas podziękowań za intensywną wspólną pracę wyrażanych najczęściej
w symbolicznych kwiatach wręczanych przez młodych ludzi swoim nauczycielom i nauczycielkom. Kwiaty jedna szybko więdną, zapraszamy więc szkoły z całej Polski do zamiany tej tradycji na niesienie realnej pomocy w Somalii i Sudanie Południowym z Polską Akcją Humanitarną!

 

Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć świętowanie końca roku szkolnego z zaangażowaniem na rzecz osób dotkniętych skutkami suszy i konfliktów zbrojnych w Somalii i Sudanie Południowym. Idea jest prosta – wystarczy pobrać ze strony akcji wzór podziękowania dla nauczycieli i nauczycielek, który młodzi ludzie mogą wręczyć ostatniego dnia szkoły oraz zorganizować zbiórkę pieniędzy zaoszczędzonych na zakupie kwiatów i słodyczy. Na uczestników i uczestniczki czekają dodatkowo ciekawe materiały edukacyjne, gra multimedialno-terenowa Rozegraj pomoc oraz filmy
i zdjęcia z działań PAH. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymują od nas podziękowania, mają również szanse na uzyskanie tytułu Szkoły, która niesie Pomoc.

Więcej informacji o akcji oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie http://bit.ly/zamiastkwiatka.

Dlaczego to ważne?

Ponad 6 milionów Somalijczyków i Somalijek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Ponad ćwierć miliona z nich opuściło swoje domy w poszukiwaniu żywności w innych regionach kraju, trafiając często do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. W równie trudnej sytuacji jest prawie 5 milionów mieszkańców i mieszkanek Sudanu Południowego mających ograniczony dostęp do żywności spowodowany długotrwałym konfliktem zbrojnym. W lutym po raz pierwszy od 6 lat ogłoszono klęskę głodu w dwóch okręgach stanu Unity, która dotknęła 100 000 mieszkańców i mieszkanek.

Polskie szkoły mają moc

Akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc zainicjował dwa lata temu pan Krzysztof Ponikowski, nauczyciel ze Szczecina. Zaapelował on do polskich szkół o rezygnację z tradycji zakupu kwiatów i zebranie pieniędzy na pomoc Nepalkom i Nepalczykom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w 2015 roku. Do akcji dołączyło aż 200 szkół, które zebrały łącznie prawie 200 000 złotych! Pozwoliło to na odbudowę szkoły Pancha Kanya.  Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc jest częścią edukacyjnej kampanii Niosę Pomoc skierowanej do szkół wszystkich typów z całej Polski.

Informacji na temat akcji udziela:
Paula Langnerowicz
Koordynatorka projektów edukacyjnych PAH
kampanie@pah.org.pl, (22) 828 88 82 wew. 238
 
Zdjęcie: Kobiety gotują ryż dla rodzin przybywających do obozu dla osób wewnętrznie przemieszczonych. Z powodu utrzymującej się suszy już ponad ćwierć miliona Somalijczyków i Somalijek opuściło swoje domy w poszukiwaniu żywności w innych częściach kraju. Somalia, marzec 2017. Fot. Maciej Moskwa/TESTIGO Documentary.
Źródło informacji: