Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Webinarium "Wolontariat uczniowski a kompetencje kluczowe"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 8 czerwca, 2018 - 16:13
Zapraszamy opiekunów wolontariatu, w tym zwłaszcza nauczycieli i nauczycielki, na webinarium dotyczące kompetencji kluczowych.

Szkolne kluby wolontariatu, działając na styku edukacji fomalnej, pozaformalnej i nieformalnej, stwarzają duże możliwości rozwoju kompetencji kluczowych. Jak zatem w ciekawy i skuteczny sposób wspierać rozwój tych kompetencji u dzieci i młodzieży zaangażowanych w wolontariat?

Zgłoszenia na webinarium:
https://fundacjaceo.clickmeeting.pl/wolontariat-uczniowski-a-kompetencje...

Podczas webinarium:
- porozmawiamy o, czym są kompetencje kluczowe i jak wolontariat je rozwija (na konkretnych przykładach działań realizowanych przez szkoły)
- wymienimy się pomysłami, metody i narzędziami refleksji i mierzenia rozwoju kompetencji młodych wolontariuszy i wolontariuszek
Prowadzącą webinarium jest Marta Brzezińska-Hubert, trenerka specjalizująca się w obszarach związanych z wolontariatem, mobilnością młodzieży, edukacją międzykulturową i pozaformalną.

Program „Kto na ochotnika? Szkolne programy wolontariatu” jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Projekt mieści się w zakresie priorytetowych zadań publicznych wskazanych w Programie „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” oraz projekcie wolontariatu miejskiego „Ochotnicy warszawscy 2016-2020”.