Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Trwa rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 6 marca, 2015 - 11:53
zaktualizowany: piątek, 6 marca, 2015 - 12:07
Trwa rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży
Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną, a także promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.

1 czerwca 2015 roku odbędzie się XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat w tym roku brzmi: „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.

Dwuosobowe zespoły mają za zadanie przeprowadzić badanie wybranego miejsca w swojej przestrzeni lokalnej oraz zaproponować zmiany i działania wynikające z uzyskanych wyników. Zespoły uczniowskie do 7 kwietnia 2015 r. opublikują relacje z wykonanego zadania na platformie internetowej SDiM. Na ich podstawie zostanie wyłonionych 460 osób, które wezmą udział w posiedzeniu XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2015 roku w gmachu Sejmu w Warszawie.

 

Przewodnik uczestnika i uczestniczki XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży http://issuu.com/fundacjaceo/docs/przewodnik_sdim

 

Przewodnik ma na celu ułatwienie uczestnictwa w rekrutacji do sesji XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zawiera instrukcję, jak krok po kroku zgłosić się do projektu, wykonać zadanie rekrutacyjne, a następnie napisać relację z przeprowadzonego zadania.

 

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem Kancelarii Sejmu RP realizowanym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

 

Źródło informacji: