Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 2 czerwca, 2016 - 12:16
zaktualizowany: czwartek, 2 czerwca, 2016 - 12:18
Światowy Dzień Ochrony Środowiska
Wiodącym tematem konferencji prasowej będzie stan wdrażania Konwencji Waszyngtońskiej CITES w Polsce. W ramach spotkania zaplanowano także pokazy wystaw, eksponatów i projekcję filmową.

Klub EKOS zaprasza do udziału w obchodach Światowego Dnia Ochrony Środowiska pod patronatem Ośrodka Informacji ONZ. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca 2016 r. (poniedziałek), o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie.

Tegoroczny Dzień jest obchodzony pod hasłem "Go Wild for Life"- zero tolerancji dla nielegalnego handlu gatunkami zagrożonymi wyginięciem. Wiodącym tematem konferencji prasowej będzie stan wdrażania Konwencji Waszyngtońskiej CITES w Polsce. W ramach spotkania zaplanowano także pokazy wystaw, eksponatów i projekcję filmową. Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony podczas Ogólnego Zgromadzenia ONZ w czasie pierwszej światowej konferencji na temat stanu środowiska, która odbyła się w 1972 r. w Sztokholmie pod hasłem „Tylko jedna Ziemia".

Celem obchodów Dnia jest pogłębienie świadomości społecznej na temat konieczności ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego. Dzisiaj Światowy Dzień Ochrony Środowiska świętuje ponad 100 krajów. Polska jest jednym z nich. Więcej http://www.ekos.org.pl/

Klub EKOS

Czas trwania wydarzenia: 
2016-06-06 Od 09:00 do 15:00
Źródło informacji: