Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zaproszenie na Forum „Dzieci cudzoziemskie i powracające z zagranicy w polskiej szkole - wyzwanie dla nauczycieli wychowania fizycznego”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 11 października, 2016 - 12:19
zaktualizowany: środa, 12 października, 2016 - 10:45
Zaproszenie na Forum „Dzieci cudzoziemskie i powracające z zagranicy w polskiej szkole - wyzwanie dla nauczycieli wychowania fizycznego”
Zaproszenie dla pedagogów, psychologów, dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, pozostałych nauczycieli, pracowników urzędów dzielnic, pracowników administracji.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na Forum pn. „Dzieci cudzoziemskie i powracające z zagranicy w polskiej szkole – wyzwanie dla nauczycieli wychowania fizycznego”,  zorganizowane przez samorządową placówkę doskonalenia nauczycieli Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Ambasadą Francji w Polsce, Zespołem Szkół „Bednarska” im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji.

Forum odbędzie się  21 października 2016 roku w siedzibie  WCIES przy ul. Starej 4, w godz.16.00-19.00. Przeznaczone jest dla pedagogów, psychologów, dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, pozostałych nauczycieli, pracowników urzędów dzielnic, pracowników administracji.

 W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować niespotykany jak dotąd napływ do Polski i Unii Europejskiej uchodźców z różnych stron świata. Są to obywatele krajów objętych działaniami wojennymi lub krajów słabo rozwiniętych. Problem dotyczy również Polaków powracających z zagranicy. Wpływa to silnie na życie społeczne i polityczne naszego kraju i Europy.

Obowiązkiem Państw Unijnych jest nie tylko zapewnienie im schronienia i bytu, ale zapoznanie z odmienną dla nich rzeczywistością, kulturą, wpieranie ich w procesie edukacyjnym i integracji ze środowiskiem. 

Razem z zaproszonymi gośćmi chcemy wesprzeć Państwa w poszukiwaniu rozwiązań pomocy, organizacji wsparcia dla tych osób, pokazać dobre przykłady rozwiązań edukacyjnych.

Rejestracja on-line na forum  prowadzona jest na stronie internetowej WCIES:  https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Dzieci-cudzoziemskie-i-powracajace-z-zagranicy-w-polskiej-szkole-wyzwanie-dla-nauczycieli-wychowania-fizycznego

Szczegółowy program znajduje się w pliku do pobrania.

 

Czas trwania wydarzenia: 
2016-10-21 Od 08:15 do 23:15
Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Program forum398.65 KB