Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Poznawanie przez eksperymentowanie

 • Powiększ
 • Zwykły
 • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 20 lutego, 2017 - 09:45
Poznawanie przez eksperymentowanie
– rusza ADAMED SmartUP Academy

Czy kazeina mleka jest większa od ovoalbuminy jajka? Jak zbudowana jest słynna podwójna helisa? Odpowiedzi na m.in. te pytania wspólnie będą poszukiwać uczestnicy ADAMED SmartUP Academy – cyklu bezpłatnych warsztatów z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych dla młodzieży w wieku 15-19 lat. Organizowane są one wraz z BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Pierwsze zajęcia już 27 lutego!

Kursy ADAMED SmartUP Academy to szansa dla młodzieży na samodzielne przeprowadzanie skomplikowanych eksperymentów, wspólne szukanie rozwiązań naukowych zagadek, a także możliwość poznania ludzi o takich samych zainteresowaniach i pasjach.

To praktyka czyni mistrza                                                                                                             

Uczestnicy zajęć, mając do dyspozycji profesjonalnie wyposażoną salę laboratoryjną, pod okiem prowadzących m.in. wyizolują białka z różnych tkanek i preparatów, takich jak: mięśnie ryb, liście sałaty, mleko krowie, białko i żółtko jajka kurzego, bakterie E. coli, "produkujące" różne białka na skalę przemysłową. Podczas innych zajęć natomiast przeprowadzą doświadczenie, w którym zbadają wpływ używek na upośledzenie procesów utleniania komórkowego w liniach komórkowych ssaków.

Formuła spotkań ADAMED SmartUP Academy zapewnia młodzieży możliwość dyskusji z ekspertami oraz wymianę doświadczeń z rówieśnikami. Z naszych obserwacji wynika, że to niejednokrotnie pierwsze spotkanie uczniów ze sprzętem laboratoryjnym i samodzielnym eksperymentowaniem – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.

Zapisz się już dziś!

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy, na stronie https://adamedsmartup.pl/academy udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach. Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku od 15 do 19 lat.

Daty i tematy najbliższych zajęć w siedzibie BioCentrum Edukacji Narodowej na ul. Grójeckiej 93 w Warszawie:

 • 27 lutego 2017 r. – „Na tropach Białek"
 • 3 marca 2017 r. – „Synergia – wewnętrzne życie komórek"
 • 17 marca 2017 r. – „Wyrok z mocy DNA"
 • Informacje na temat kursów będą na bieżąco publikowane na stronie www.adamedsmartup.pl/academy. To już 3. edycja tego cyklu – zdjęcia z poprzednich można oglądać na fanpage’u ADAMED SmartUP.

   

  Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym materiale prasowym.

 

Czas trwania wydarzenia: 
Od 2017-02-27 07:45 do 2017-03-17 15:45

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Informacja prasowa592.96 KB