Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek - Trudne Tematy: jak rozmawiać z dzieckiem na temat rozwodu, choroby i śmierci

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 7 maja, 2019 - 10:38
zaktualizowany: wtorek, 7 maja, 2019 - 10:44
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty, który odbędzie się 13 maja 2019 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Podczas wykładu poruszona zostanie kwestia śmierci, pogrzebu, rytuałów, rozstań i rozwodów - czy kilkulatek może je zrozumieć? Czy istnieją dobre sposoby na przekazanie tych tematów? Na co należy zwrócić uwagę, co jest ważne?

Wykład poprowadzi Pani Bianca-Beata Kotoro. –
psychoseksuolog, psychoonkolog, terapeuta, psycholog społeczny, superwizor ECE, magister sztuki, artysta grafik, fotografik i architekt wnętrz. Wykładowca na uczelniach wyższych i Uniwersytetach III Wieku. Dyrektor Instytutu Psychologiczno - Psychoseksuologicznego Terapii i Szkoleń "Beata Vita" w Warszawie, gdzie prowadzi terapię oraz szkolenia. Autorka m.in. programu ogólnopolskiego dla młodzieży: „100 % MNIE BEZ ZAGŁUSZACZY” oraz projektu dla kadry i rodziców "Ważne Sprawy Przedszkolaka" czy "Trudne tematy dla mamy i taty". Ekspert w pracy psychologiczno-seksuologicznej z pacjentami z wyłonioną stomią oraz z pielęgniarkami stomijnymi. Przewodnicząca Rady Ekspertów Europejskiego Centrum Edukacji "PO PROSTU". Autorka wielu artykułów z zakresu psychologii, seksuologii, psychoonkologii i sztuki. Autorka książek dla dzieci i młodzieży: m.in. "100% mnie, czyli książka o miłości, seksie i zagłuszaczach", "Skąd się (nie) biorą dzieci", "A Zosia ma raka na smyczy", cyklu książek Trudne Tematy. Laureatka kilku prestiżowych nagród. Od wielu lat ekspert w audycjach oraz programach radiowych i telewizyjnych. Oswaja ludzi z tematem śmierci. Towarzyszy odchodzącym i pomaga przejść przez żałobę dzieciom i rodzinom. Nieustannie kształci siebie i innych. Redaktor Naczelna kwartalnika „Po Prostu Żyj”.

Wstęp wolny.

 

Czas trwania wydarzenia: 
2019-05-13 Od 17:30 do 19:00
Źródło informacji: