Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Z powstańczej Warszawy do niemieckich nazistowskich obozów Auschwitz i Stutthof”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 12 września, 2019 - 11:49
zaktualizowany: czwartek, 12 września, 2019 - 13:26
Zaproszenie do udziału w konferencji.

Konferencja  -  „Z powstańczej Warszawy do niemieckich nazistowskich obozów Auschwitz i Stutthof” odbędzie sie w siedzibie WCIES, ul. Stara 4, w Warszawie, 19 września 2019 r., w godz. 12.00 – 15.00

Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli (np. wos, historii, j. polskiego, wychowawców klas), do udziału w konferencji, będącej komponentem projektu  edukacyjnego upamiętniającego wydarzenia związane z 75.rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i deportacją ludności cywilnej  - mieszkańców Warszawy do KL Auschwitz.
Realizatorami projektu są Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz  i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu,  Muzeum Stutthof,  Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Celami konferencji jest poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie planowania i organizacji działań edukacyjnych w miejscach pamięci; możliwość  zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum Auschwitz,  Muzeum Stutthof i Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie; wymiana doświadczeń.

Zgłoszenia on – line przyjmujemy w elektronicznym systemie zapisów na szkolenia  https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Z-powstanczej-Warszawy-do-niemieckich-nazistowskich-obozow-Auschwitz-i-Stutthof

Program konferencji znajduje się poniżej.

Czas trwania wydarzenia: 
2019-09-19 Od 12:00 do 15:00

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Program konferencji222.67 KB