Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek - „Szkoła na tropach zdolności. O skutecznym wspieraniu talentów i mocnych stron uczniów”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 19 września, 2019 - 11:33
zaktualizowany: czwartek, 19 września, 2019 - 11:33
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty, który odbędzie się 23 września 2019 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wykład poprowadzi dr Tomasz Knopik - Doktor psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autor licznych publikacji z zakresu psychopedagogiki zdolności i kreatywności. Wierny pasjonat każdego przejawu twórczości dziecka.

Uczniowie zdolni stanowią ok. 18-20% populacji wszystkich uczniów. Jest to zatem ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, aby te zdolności zidentyfikować i optymalnie rozwijać. Praktyka jednak pokazuje, że prawie połowa uczniów zdolnych nie otrzymuje w szkole odpowiedniego wsparcia, co przekłada się na masowy proceder marnowania talentów. Edukacja zorientowana na zdolnościach i mocnych stronach uczniów to kluczowa perspektywa oświaty otwartej na przyszłość. Celem wykładu będzie omówienie skutecznych strategii wdrażania tej idei do szkolnej praktyki.

Czas trwania wydarzenia: 
2019-09-23 Od 17:30 do 19:30