Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek - „Niebezpieczna moda na leki”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 7 listopada, 2019 - 09:23
zaktualizowany: poniedziałek, 18 listopada, 2019 - 09:03
Wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek - „Niebezpieczna moda na leki”
Serdecznie zapraszamy na wykład pt. „Niebezpieczna moda na leki” – 18 listopada 2019 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek ul. Kondratowicza 20.

Współczesna wiedza potoczna niesie ze sobą przekonanie, że można lekarstwo znaleźć nie tylko na choroby somatyczne, lecz niemal na wszystko: na zły nastrój, na wyrwanie się z niemocy, na słabości, na nieatrakcyjność itd. Przyczynia się do tego wiele czynników kulturowych: od reklam i miejskich legend o cudownym działaniu pewnych środków farmaceutycznych (czasem bez recepty) po zalecenia lekarskie, nieuwzględniające uwarunkowań psychologicznych (jak to bywa np. w farmakoterapii ADHD u dzieci). Spotkanie poświęcone będzie analizie czynników przyczyniających się do narodzin „mody na leki”, związanymi z tą modą niebezpieczeństwami oraz propozycjom jak jej nie ulegać.

Wykład poprowadzi Tomasz Garstka – psycholog, który zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów ze szkół i poradni, podczas których opiera się na wynikach badań naukowych lub prezentuje standardy badania efektywności przedstawianych metod. Współautor podręcznika wychowania do życia w rodzinie dla poziomu gimnazjum „Kim jestem?”, tematycznych serii artykułów w „Głosie Nauczycielskim”, a także artykułów w miesięczniku „Dyrektor Szkoły”. Autor książki „Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu”, nagrodzonej w głosowaniu Czytelników i wyróżnionej przez Kapitułę Konkursu „Książka dla Trenera” PTTB oraz współautor  „Psychopedagogicznych mitów 2. Dlaczego warto pytać o dowody”. Członek Klubu Sceptyków Polskich, organizacji non profit, której celem jest upowszechnianie rzetelnej psychologicznej wiedzy naukowej i ujawnianie działalności pseudonaukowej.

 

Czas trwania wydarzenia: 
2019-11-18 Od 17:30 do 19:30