Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

PISA 2018 - zaproszenie do udziału w warsztatach

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 28 listopada, 2019 - 14:16
zaktualizowany: piątek, 29 listopada, 2019 - 09:20
PISA (Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów)
3 grudnia 2019 r. zostaną opublikowane wyniki międzynarodowego badania PISA (Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów).

Dwa dni później, 5 grudnia, działająca przy Uniwersytecie Warszawskim Szkoła Edukacji PAFW i UW organizuje bezpłatne warsztaty dla osób związanych z edukacją, podczas których zostanie omówione badanie i jego rezultaty.
Warsztaty są skierowane w szczególności do dyrektorów szkół, nauczycieli języka polskiego, matematyki i nauk przyrodniczych, metodyków i badaczy.
Warsztaty odbędą się 5 grudnia 2019 r. w godz. 13:00-16:15 w siedzibie Szkoły Edukacji PAFW przy ul. Banacha 2c, Kampus Ochota UW.
Aby wziąć udział w nich udział należy wypełnić FORMULARZ. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, warto się pospieszyć.

Harmonogram warsztatów:
13:00-14:30: Prezentacja i omówienie wyników badania PISA 2018
14:45-16:15: Praca z zadaniami z badania PISA 2018 – warsztaty przedmiotowe w 3 grupach (czytanie i interpretacja, matematyka, rozumowanie w naukach przyrodniczych)

Warsztaty poprowadzą eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych i wykładowcy Szkoły Edukacji. Są to dydaktycy nauczania języka polskiego, matematyki i biologii, a przede wszystkim eksperci w zakresie metodologii badań edukacyjnych i egzaminowania.

Informacje na temat warsztatów znajdują się tutaj: https://szkolaedukacji.pl/pisa-warsztaty/.

PISA ( Programme for International Student Assessment - Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów to największe międzynarodowe badanie uczniów na świecie. Realizuje się je co 3 lata we wszystkich krajach członkowskich OECD oraz w kilkudziesięciu krajach partnerskich. Sprawdza umiejętności 15-latków w zakresie czytania i interpretacji, matematyki i rozumowania w naukach przyrodniczych. Polska uczestniczy w nim od samego początku, czyli od prawie 20 lat. Więcej na temat projektu można przeczytać TUTAJ.

Czas trwania wydarzenia: 
2019-12-05 Od 13:00 do 16:15