Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek - „Złość – skąd się bierze, czy jest potrzebna, co przykrywa i jak na nią reagować?"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 26 lutego, 2020 - 08:59
zaktualizowany: czwartek, 5 marca, 2020 - 13:26
Logo Wszechnica  Edukacyjna Targówek
UWAGA! z uwagi na chorobę wykładowcy, jesteśmy zmuszeni odwołać poniedziałkowy (9 marca) wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek „Złość – skąd się bierze, czy jest potrzebna, co przykrywa i jak na nią reagować?”.

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty, który odbędzie się 9 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20.

Złość jest potężnym uczuciem, które dotyczy każdego z nas. Czujemy się udręczeni, gdy sami przeżywamy jej za dużo, ale też wtedy, gdy w rodzinie lub pracy przebywamy z ludźmi, którzy dużo się złoszczą. Czy złość jest potrzebna? A jeśli tak, to kiedy? W jaki zdumiewający sposób zmienia człowieka to potężne uczucie? Dlaczego wynika z bezradności? Jak nad nią zapanować doraźnie i długofalowo? Ostatnim poruszanym zagadnieniem będzie dyskusja nad tym, co przeżywają dzieci, kiedy rodzice się kłócą i jak mogą zadbać o siebie w tej przerażającej dla nich sytuacji.

Wykład poprowadzi dr Elżbieta Zubrzycka, magister psychologii i biologii, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, autorka wielu bestsellerowych książek o charakterze edukacyjnym i twórczyni programu „Bezpieczne Dziecko", mający chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Pracowała z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic w Gdańsku jako terapeuta, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe w ramach projektów międzyresortowych, występowała na konferencjach i kongresach krajowych oraz zagranicznych.
Podczas wykładu Pani dr Elżbieta Zubrzycka opierać się będzie na dwóch książkach swojego autorstwa: „Za zasłoną złości” oraz „Przetrwać burzę. Co może zrobić dziecko, kiedy rodzice się kłócą” (w przygotowaniu).

 

Czas trwania wydarzenia: 
2020-02-26 09:00