Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencja pt. ”Włączenie osób, którym przydarzyła się niepełnosprawność, w życie społeczne. Porozmawiaj z osobą, która ma poważne zaburzenia mowy”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 27 września, 2013 - 15:11
zaktualizowany: środa, 2 października, 2013 - 09:21
Serdecznie zapraszamy w dniu 16 X 2013 (środa) w godz. 10-15 do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4 na konferencję, z udziałem gości z Australii, Wielkiej Brytanii, Austrii, organizowaną w partnerstwie Stowarzyszenia Rozumieją nas, Biura Edukacji z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Biura Pomocy i Projektów Społecznych. Konferencja jest objęta honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz - Waltz.

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem AAC (z ang. Alternative and Augmentative Communication), czyli komunikacji alternatywnej i wspomaganej. AAC oznacza wszelkie działania, których celem jest pomoc w porozumiewaniu się osobom niemówiącym lub posługującym się mową w ograniczonym zakresie.

Brak mowy stanowi największą barierę włączenia społecznego i dotyczy wielu różnych dysfunkcji: rozwojowego zaburzenia języka, afazji, autyzmu, niepełnosprawności intelektualnej, porażenia mózgowego, głuchoty, udarów, guzów i urazów mózgu oraz chorób  genetycznych.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z potrzebami osób z poważną niepełnosprawnością i zaburzeniami mowy, zastosowaniem nowoczesnej technologii do komunikacji i prowadzenia aktywnego życia oraz barierami w otoczeniu utrudniającymi  włączenie społeczne grupy osób zagrożonej wykluczeniem.

 

Szczególnie zapraszamy pracowników instytucji publicznych i warszawskiego samorządu do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 Liczba miejsc ograniczona

Zgłoszenia do dnia 12 X 2013 , na adres e-mail:  lidia.klaro.celej@wcies.edu.pl

Przy zgłoszeniach prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz nazwy instytucji, w której jesteście Państwo zatrudnieni.

 

Kontakt:

Małgorzata  Dońska  501 138 089

Lidia Klaro-Celej 501 572 787

Autor treści: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Program konferencji50.09 KB