Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

VIII konferencja z cyklu "Szkolne Smaki"!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 30 października, 2013 - 12:41
zaktualizowany: środa, 30 października, 2013 - 12:49
Projekt "Szkolne smaki – Szkoły Dobrego Żywienia" jest przeznaczony dla szkół wszystkich poziomów i skierowany do dyrektorów tych placówek oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego

Podczas konferencji, poświęconej problematyce zdrowego żywienia w szkołach, eksperci z zaangażowanych w projekt instytucji państwowych wygłoszą referaty, m.in. o kompetencjach dyrektorów szkół w zakresie organizacji żywienia w szkołach (MEN), regulacjach prawnych dotyczących systemu żywienia w szkołach (regionalne inspektoraty sanitarne), zasadach prawidłowego żywienia uczniów w szkole (PTD)

Konferencja odbędzie się 3 grudnia 2013 w siedzibie ORE, Aleje Ujazdowskie 28, w godzinach 9-12, natomiast warsztaty odbędą się w Zespole Szkół Gastronomicznych (ul. Poznańska 6/8) w godzinach 15-19. Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny.

Uczestnicy konferencji otrzymają pakiet złożony m.in. z zestawu zbilansowanych przepisów na dania obiadowe i przekąski, na płycie CD wraz z programem komputerowym przeliczającym ww. przepisy na porcje dla dowolnej liczby osób oraz generującym listę zakupową.

Dyrektorzy biorący udział w projekcie otrzymają imienny certyfikat wydawany przez ORE, oświadczający udział w konferencji podnoszącej kompetencje w zakresie organizacji prozdrowotnego żywienia w szkołach.

Projekt został objęty honorowym patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rzecznika Praw Dziecka, Agencji Rynku Rolnego, regionalnych kuratoriów oświatowych, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Rejestracja na konferencje i warsztaty
www.szkolnesmaki.pl

Czas trwania wydarzenia: 
Od 2013-10-30 12:45 do 2013-12-04 12:45
Tagi: