Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencja „25 lat warszawskiej edukacji w wolnej Polsce. Skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy, dokąd idziemy?"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 27 maja, 2014 - 10:54
zaktualizowany: poniedziałek, 9 czerwca, 2014 - 10:05
Konferencja  „25 lat warszawskiej edukacji w wolnej Polsce. Skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy, dokąd idziemy?" - 30.05.2014 r.
Serdecznie zapraszamy na konferencję pn. „25 lat warszawskiej edukacji w wolnej Polsce. Skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy, dokąd idziemy?" organizowaną przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz samorządową placówkę doskonalenia nauczycieli - Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Konferencja odbędzie się w piątek 30 maja 2014 r., w godzinach 14:00 – 17:00, w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych przy ul. Starej 4.

Jubileusz jest dobrą okazją do refleksji nad tym, co wydarzyło się od  momentu przełomu w 1989 r.: Jak zmieniła się warszawska edukacja? Na ile rzeczywistość zweryfikowała marzenia?  Czego nas nauczyło  25 lat doświadczeń budowania edukacji w wolnej Polsce? Czy jesteśmy przygotowani na wyzwania przyszłości?

W programie konferencji zaplanowaliśmy wątek retrospekcji i refleksji nad źródłami – skąd przyszliśmy? Wystąpienia na ten temat będą mieli prof. Henryk Samsonowicz, dr Krystyna Starczewska, Mirosław Sielatycki i Grażyna Filipiak.

Przedstawimy refleksje uczestników wcześniejszych spotkań – w jakim miejscu jesteśmy? – jakie zmiany zaszły m.in. : w doskonaleniu zawodowym nauczycieli, zarządzaniu oświatą, wychowaniu, współpracy szkół z rodzicami, edukacji małego dziecka?   

W panelu o przyszłości  prof. Andrzej Janowski, Teresa Ogrodzińska, dr Jacek Strzemieczny, Wojciech Turewicz,  Zygmunt Puchalski, Włodzimierz Włodarski i Łukasz Ługowski  podzielą  się  uwagami o swoich doświadczeń z ostatnich 25 lat. Jakie wyzwania określą przyszłość edukacji? Mamy nadzieję, że panel zainicjuje dyskusję, w której każdy znajdzie interesujący wątek.

Konferencję poprowadzą Włodzimierz Paszyński - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy i Michał Olszański.

Ze względów organizacyjnych, (liczba miejsc jest ograniczona), prosimy o potwierdzenie obecności drogą elektroniczną na adres mailowy: wolna.edukacja25@wcies.edu.pl

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji

Arkadiusz Walczak
Dyrektor WCIES

Czas trwania wydarzenia: 
Od 2014-05-27 10:45 do 2014-06-27 10:45
Tagi: 
Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Program konferencji28.21 KB