Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

VI edycja Letniej Akademii Ekonomii w SGH w Warszawie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 30 czerwca, 2014 - 13:47
zaktualizowany: wtorek, 8 lipca, 2014 - 12:06
VI edycja Letniej Akademii Ekonomii w SGH w Warszawie
Zaproszenie do uczestnictwa w programie uczniów klas pierwszych i drugich szkół gimnazjalnych z Warszawy i okolic
Czas rozpoczęcia
2014-07-21 10:00
Czas zakończenia
2014-07-25 13:00


Letnia Akademia Ekonomii to wakacyjny kurs dla młodzieży gimnazjalnej, organizowany w Szkole Głównej Handlowej począwszy od roku 2009. Ideą programu jest zainteresowanie młodzieży ekonomią oraz zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku. LAE skierowane jest do uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum.

Podczas letniej akademii eksperci Działu Rozwoju Edukacji SGH opowiadają o podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmują wykłady, warsztaty i dyskusje w formie seminaryjnej. Prezentowane na zajęciach treści, dobrane specjalnie dla tej grupy wiekowej, są przedstawiane w przystępny i interesujący sposób. Zakres poruszanych zagadnień nie powiela tematów poruszanych na fakultatywnych zajęciach z ekonomii czy przedsiębiorczości realizowanych w wybranych szkołach.
Letni interaktywny cykl spotkań dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych, tj. realizowanych od sześciu lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów – Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl). Uczestnictwo w zajęciach LAE jest nieodpłatne. 
Zobacz:
Program zajęć 2014      Regulamin LAE

http://administracja.sgh.waw.pl/pl/DRE/projekty/Strony/LAE.aspx

Czas trwania wydarzenia: 
2014-06-30 13:45
Źródło informacji: