Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Rusza IV edycja programu „Od skutera do Harleya”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 26 kwietnia, 2017 - 09:19
zaktualizowany: środa, 26 kwietnia, 2017 - 09:30
Finał III edycji programu „Od Skutera do Harleya” fot. BBiZK
Po raz kolejny BBiZK, we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Harleya Warsaw Chapter Poland H.O.G., Komendą Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, Fundacja Drogi Mazowsza oraz Biuro Edukacji m.st. Warszawy organizują akcję „Od skutera do Harleya”.

Finał III edycji programu „Od Skutera do Harleya” Fot. BBiZK

To już IV edycja programu, który skierowany jest do mieszkańców Warszawy i powiatów okołowarszawskich. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości uczniów, ich rodziców i wszystkich  mieszkańców w zakresie bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach publicznych.

Program realizowany będzie w formie pikniku, w którym będą uczestniczyć mieszkańcy wraz z dziećmi. W czasie plenerowej imprezy zostanie przeprowadzony konkurs „Od skutera do Harleya” dla uczniów gimnazjów, dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego. Całość uzupełnią materiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, filmy z życia harleyowców, prezentacja motocykli Harley-Davidson.

W poprzednich trzech edycjach wzięło udział około 17 000 uczniów ze 100 szkół. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Program zdobył wysokie uznanie panelu dyskusyjnego w Ambasadzie Brytyjskiej i został oceniony jako wzorcowy przykład współdziałania organizacji pozarządowych z władzami miasta i władzami oświatowymi oraz służbami.

Zgłoszenia gimnazjów do udziału w akcji można dokonywać poprzez formularz na stronie http://kuratorium.waw.pl/harley, w terminie do 4 maja 2017 r. do godz. 16.00. Z uwagi na duże zainteresowanie szkół w poprzednich edycjach, do udziału w bieżącym roku zaproszonych zostanie 30 szkół, które zgłoszą się jako pierwsze.

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do dyrektorów warszawskich gimnazjów  http://www.kuratorium.waw.pl/pl/dyrektor-i-nauczyciel/informacje-biezace/11336,IV-edycja-projektu-Od-skutera-do-Harleya.html