Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

6. edycja konkursu „Ze Strażą Miejską bezpiecznie”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 26 kwietnia, 2019 - 10:07
zaktualizowany: piątek, 26 kwietnia, 2019 - 10:19
Ze Strażą Miejską bezpiecznie
W czwartek 25 kwietnia zakończyła się wielomiesięczna rywalizacja piątoklasistów w konkursie „Ze Strażą Miejską bezpiecznie”.

 I chociaż na podium stanęły trzy szkoły, to dla nas wszystkie dzieci są zwycięzcami. Gratulujemy!

Gala finałowa odbyła się 25 kwietnia w Teatrze Kamienica. Wzięli w niej udział – oprócz dzieci – Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej oraz Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Leszczyński, burmistrzowie i przedstawiciele dzielnic, a także partnerzy projektu.

Gala przebiegła w wesołej atmosferze, pełnej oczekiwania na wyczytanie nazwisk zwycięzców. Było i poważnie, i zabawnie – wszyscy bardzo dobrze się bawili. Dobra zabawa nie przesłaniała rzeczy najważniejszej – wiedzy, jaką zdobyły dzieci uczestniczące w konkursie, a która na pewno przyda im się w przyszłości.

Jednak największe emocje wzbudziło rozdanie nagród, podczas którego wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami otrzymali nagrody ufundowane przez poszczególne dzielnice, a także Straż Miejską m.st. Warszawy. Następnie nagrodzono tych najlepszych.
W trakcie gali odbyło się losowanie – wśród wszystkich przybyłych do Teatru Kamienica – roweru górskiego ufundowanego przez Poland Bike, trzech wycieczek dla klas na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, trzech voucherów na wycieczki do Filtrów Warszawskich, a także czterech voucherów uprawniających do zwiedzenia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, już od sześciu lat organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, który jest skierowany do uczniów klas piątych warszawskich szkół podstawowych.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 156 uczniów z 78 szkół.

Nagrody otrzymali:
I miejsce :
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 209 na Bielanach
II miejsce :
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 307 na Mokotowie
III miejsce:
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 255 na Pradze Południe

GRATULUJEMY LAUREATOM!

Laureaci otrzymali nagrody od Jeronimo Martins, sieci sklepów Biedronka, Miejskich Zakładów Autobusowych, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Automobil Klubu Polskiego, Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, Zarządu Dróg Miejskich, Tramwajów Warszawskich, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz od burmistrzów poszczególnych dzielnic .

Patronami medialnymi byli : TVP3, Radio Plus Warszawa, oraz portal jedz-bezpiecznie.pl

Źródło informacji: