Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Wypadki na drogach – porozmawiajmy”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 16 grudnia, 2014 - 15:44
zaktualizowany: wtorek, 16 grudnia, 2014 - 17:16
„Wypadki na drogach – porozmawiajmy”
– list minister edukacji narodowej z okazji jubileuszowej edycji akcji społecznej

- Piąta jubileuszowa odsłona kampanii „Wypadki na drogach – porozmawiajmy” przebiegać będzie pod hasłem „widoczność w ruchu drogowym”. I naprawdę warto o tym porozmawiać – pisze w liście do szkół minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Kampania, która w dniach 18-19 grudnia zostanie przeprowadzona w polskich szkołach, propaguje działania profilaktyczne mające przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach.

- Tylko w zeszłym roku doszło do 3454 wypadków z udziałem dzieci. To mniej o 6,1 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale i tak statystyki policyjne są alarmujące. Skala zjawiska nadal jest niepokojąco duża – przypomina szefowa MEN w przesłanym dzisiaj liście.

Kampania, organizowana przez Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo”, w szczególny sposób zwraca uwagę dzieci i młodzieży na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach i uczy odpowiedzialności. Dlatego, podobnie jak w poprzednich latach, została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

- Wspierając tę akcję wszyscy przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży – pisze Joanna Kluzik-Rostkowska.

List Minister Edukacji Narodowej
Program kampanii
Regulamin kampanii
Harmonogram kampanii
 

Źródło informacji: