Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkurs na projekt znaczka „Świat oczami młodych”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 10 maja, 2017 - 11:49
Konkurs plastyczny Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i Domów Kultury

'Świat oczami młodych” to jedyna okazja do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Projekty oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu w październiku 2017 roku.

Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawią szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Znaczki, oprócz wartości użytkowej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element prozdrowotnej edukacji, wpisujący się w misję Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej.

Projekt objęli swoimi patronatami Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Konkurs adresowany jest do młodzieży w wieku 10-19 lat oraz ich nauczycieli, którzy wcielą się w role koordynatorów projektu na terenie placówki szkolnej lub Domu Kultury.

Do zadań koordynatora należy zachęcenie młodzieży do udziału w konkursie, a także szerzenie wiedzy dotyczącej znaczków i zdrowego stylu życia w społeczności szkolnej.

Konkurs dzieli się na dwa etapy. W pierwszym koordynator powinien na terenie swojej placówki zorganizować wewnętrzny konkurs, w którym zostaną wyłonione maksymalnie trzy najlepsze prace, a w kolejnym przesłać je organizatorom konkursu „Świat Oczami Młodych”.

Konkurs ma zachęcić młodzież do zainteresowania się sztuką w jej miniaturowej formie znaczka pocztowego, a budowana wokół projektu wartość dodana – wiedza o zdrowym stylu życia, a zwłaszcza o żywieniu i aktywności fizycznej – zainspiruje młodzież do głębszego zainteresowania się tą tematyką, a w dłuższej perspektywie wpłynie na prozdrowotne postawy i wybory młodych ludzi.

Więcej http://www.oczamimlodych.pl/index.php?polityka=1

 

TERMINARZ

 

do 15 maja 2017 roku

rejestracja Szkół i Domów Kultury

do 30 czerwca 2017 roku

nadsyłanie prac konkursowych

od 1 lipca do 14 lipca 2017 roku

głosowanie internautów (głosowanie rozpoczyna się i kończy o godzinie 12:00)

druga połowa lipca 2017 roku

ogłoszenie wyników konkursu na stronie konkursowej

październik 2017 roku

emisja zwycięskich znaczków

 

 

Źródło informacji: