Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Odkrycia. Festiwal Młodych Badaczy

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 6 kwietnia, 2018 - 14:49
Odkrycia. Festiwal Młodych Badaczy
15 kwietnia 2018 od godz. 10.30 w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Odkrycia.


Wydarzenie jest wyjątkowe, bo łączy dwie inicjatywy:
- Finały Polskiej Edycji 30. Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS)
- oraz Finał Konkursu Fizyczne Ścieżki.
Celem obu konkursów jest wspomaganie utalentowanych uczniów, prowadzących zaawansowane projekty naukowe oraz pokazanie ich osiągnięć szerszej publiczności. Jednocześnie Festiwal Odkrycia służy promocji zainteresowań naukowych wśród młodzieży oraz zachęceniu jej do rozpoczęcia kariery naukowej. Odkrycia umożliwiają wzajemne poznanie się, nawiązanie przyjaźni pomiędzy uczestnikami Festiwalu, a także zainicjowanie kontaktów naukowych z rówieśnikami oraz potencjalnymi mentorami, pracownikami polskich uczelni i instytutów badawczych.
Organizatorem Konkursu Prac Młodych Naukowców UE jest Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, który od przeszło 30. lat wspiera uczniów z pasją naukową lub artystyczną, prowadząc Program Pomocy Wybitnie Zdolnym. Działania stowarzyszenia, tworzonego przez naukowców, artystów, lekarzy i studentów, zostały wyróżnione m.in. nagrodą Popularyzator Nauki w 2012 r. w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Konkurs Fizyczne Ścieżki organizowany jest przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Obie te instytucje od wielu lat są aktywnie zaangażowane w popularyzację nauki, prowadząc m.in. lekcje pokazowe dla uczniów, a warsztaty badawcze w IF PAN były jednymi z pierwszych zajęć w Programie Pomocy Wybitnie Zdolnym i prowadzone są do dziś dnia.
W organizację Festiwalu Młodych Badaczy Odkrycia zaangażowało się także Centrum Nauki Kopernik. Jest to więc wydarzenie łączące szerokie grono pracowników akademickich, popularyzatorów nauki oraz nauczycieli. Wszyscy oni podzielają ogromną pasję do nauki i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, traktując spotkania z uczniami jako cenną inspirację do własnej pracy. Zasadą obu konkursów jest, że recenzenci i jurorzy pracują jako wolontariusze.

link do www CNK

 

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon festiwal_odkrycia_2018_a4_.pdf1.95 MB