Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny „Zofia Kossak na nowo – komiksowo”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 13 września, 2018 - 10:53
zaktualizowany: wtorek, 2 października, 2018 - 08:56
Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny „Zofia Kossak na nowo – komiksowo
Towarzystwo Historyczne im. Szembeków Oddział w Częstochowie zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym poświęconym twórczości Zofii Kossak.

Utwory Zofii Kossak po wojnie zostały wykreślone z katalogu lektur. Autorka „Pożogi” została skazana na niepamięć. Aby pobudzić kreatywność i zachęcić dzieci oraz młodzież do nowatorskiego podejścia do dzieł polskiej pisarki, częstochowski Oddział Towarzystwa Historycznego im. Szembeków podjął się przygotowania Ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego pn. Zofia Kossak na nowo – komiksowo skierowanego do uczniów szkół podstawowych oraz średnich.

Głównym założeniem konkursu jest promocja twórczości literackiej Zofii Kossak wśród dzieci i młodzieży, ponadto również pobudzenie kreatywności i zachęcenie do nowatorskiego podejścia do dzieł polskiej pisarki oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej, zdolności literackich i artystycznych młodego pokolenia.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie komiksu zainspirowanego wybranym fragmentem utworu Zofii Kossak (fragmenty do pobrania poniżej). Termin przekazania prac mija 15 grudnia 2018 roku.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 maja 2019 roku w siedzibie Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem na stronie organizatora.

Źródło informacji: