Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Olimpiada Gwiezdny Krąg

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 17 października, 2019 - 12:27
zaktualizowany: czwartek, 24 października, 2019 - 10:24
Grafika Olimpiady Gwiezdny Krąg
W imieniu Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce, Parlamentu Europejskiego Biura w Polsce oraz sieci Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce uprzejmie informujemy, że właśnie rozpoczęły się zapisy do 15 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Miło nam poinformować, że dzięki przeprowadzonym negocjacjom z Posłami do Parlamentu Europejskiego, każdy z finalistów uda się z wizytą studyjną do Brukseli, by zobaczyć „od kuchni” jak działają instytucje Unii Europejskiej. Natomiast najlepszy finalista uda się na miesięczny płatny staż do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Janusza Lewandowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego. Na laureatów czekają także liczne cenne nagrody rzeczowe.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” na mocy Uchwały nr 379 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów i finalistów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w roku akademickim 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 oraz 2022/2023, otrzymują maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunkach:

· europeistyka;

· europeistyka – integracja europejska;

· kulturoznawstwo – wiedza o kulturze;

· European Politics and Economics.

Szkoły zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl do 20 października 2019 roku.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Olimpiady: http://gwiezdnykrag.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Łączę wyrazy szacunku,
Rafał Kuligowski