Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

eko CHALLENGE

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 17 października, 2019 - 13:28
zaktualizowany: czwartek, 24 października, 2019 - 10:25
eko CHALLENGE
Zapraszamy do udziału w konkursie „Ekochallenge”. Akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz szkół specjalnych.

Szanowni Państwo, jako Fundacja Komputronik, chcemy ułatwiać dostęp do innowacyjnych narzędzi, wspierających nowoczesną edukację. Pragniemy także motywować do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego. Tworzyć szansę na rozwój ludziom ambitnym, posiadającym duży potencjał. Wspieramy inicjatywy oświatowe oraz organizacje, które działają w obszarach, w których spotyka się wiedza, innowacja i inspiracja.

Świadomi narastającego zagrożenia związanego z zanieczyszczeniem powietrza zdecydowaliśmy się zorganizować akcję promującą wśród uczniów proekologiczne postawy. W związku z tym zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie „Ekochallenge”. Akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz szkół specjalnych.

Zadaniem konkursowym jest nagranie przez grupę uczniów krótkiego filmu z odpowiedzią na pytanie konkursowe – „Co Wasza szkoła może zrobić, aby być eko?”. Konkurs rozpoczął się 14 października 2019 r. Jego zasady, oparte na wspólnym tworzeniu wideo promującego postawy ekologiczne, zachęcają uczniów do kreatywnej swobody i pracy w grupie. Jednocześnie inspirują do poszukiwań i pogłębiania wiedzy w zakresie ekologii oraz świadomego korzystania z energii elektrycznej, wody, wyboru opakowań i produktów. Wierzymy, że nawet sam udział w wyzwaniu wpłynie na postawy oraz codzienne nawyki uczniów.

Dla najlepszych czekają nagrody! Na autorów zwycięskich wideo czekają nagrody indywidualne – karty podarunkowe o wartości 200 zł do sklepów Komputronik oraz butelki filtrujące wodę.
Przygotowaliśmy również nagrody dla szkół nagrodzonych zespołów – oczyszczacze powietrza, dzięki którym uczniowie będą mieli lepszy klimat do nauki, ekspresy do kawy oraz dzbanki filtrujące wodę. Mamy również nagrodę dodatkową – 10 000 zł na zakup sprzętu w sklepie Komputronik dla jednej ze szkół.
Na zgłoszenia czekamy do 17. listopada.
Mamy nadzieję, że nasza akcja wzbudzi Państwa zainteresowani. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o promocję konkursu Państwa kanałami oraz przekazanie informacji do dyrekcji szkół i nauczycieli, z którymi Państwo współpracujecie.

Po więcej informacji, szczegółowy opis konkursu i regulamin zapraszamy na stronę konkursu https://fundacjakomputronik.pl/konkurs/ lub pod mailemkonkurs@fundacjakomputronik.pl.

Wszystkie niezbędne materiały znajdziecie Państwo pod linkiem https://we.tl/t-dHu375JfUS

Dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie naszego konkursu.

Tagi: