Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Postaw na słońce!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 5 listopada, 2019 - 10:26
zaktualizowany: wtorek, 5 listopada, 2019 - 11:54
Postaw na słońce!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w 6 edycji konkursu "Postaw na Słońce".

Już 6 lat wspólnie promujemy odnawialne źródła energii. Każda kolejna edycja spotyka się z większym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że tak samo będzie i w tym roku. Dzięki konkursowi uczniowie mają szansę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi energii odnawialnej, z naciskiem położonym na fotowoltaikę.

 W celu zarejestrowania się, wystarczy wypełnić krótki formularz po kliknięciu w przycisk ZAREJESTRUJ ZESPÓŁ.
Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie filmowym "Postaw na Słońce" - rejestracja jest możliwa na stronie www.filmeko.pl

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny 507 006 579 lub mailowy postawnaslonce@fundacjabos.pl

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

 

Szczegóły nt. konkursu: https://postawnaslonce.pl/

Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk kładziemy na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.
Bardzo zależy nam na możliwie najszerszym rozpowszechnieniu idei stosowania własnych mikroelektrowni słonecznych. Pozyskiwanie energii w tradycyjny sposób, czyli przez spalanie węgla, niesie ze sobą niezwykle szkodliwe skutki dla środowiska ze zmianami klimatycznymi i smogiem na czele. Wierzymy, że zmiana sposobu wytwarzania energii w Polsce, w tym przejście na mikroinstalacje OZE, przyczyni się do poprawienia stanu środowiska.

Głównym założeniem projektu jest wyedukowanie w szkołach grup uczniów, którzy zdobędą rzetelną wiedzę w tym temacie. W drugim etapie projektu uczniowie organizują konferencje lokalne, na których przekazują swoją wiedzę zgromadzonym gościom, przede wszystkim właścicielom domów jednorodzinnych. Oprócz materiałów i narzędzi dostępnych na naszym portalu, zachęcamy również do jak najszerszego korzystania z innych źródeł wiedzy. Polecamy przeglądać sprawdzone, rzetelne strony internetowe, sięgać do książek i branżowych lub popularnonaukowych czasopism, a także konsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie z Państwa okolicy. Mamy szczerą nadzieję, że konkurs przyczyni się do jak upowszechnienia w Polsce idei wytwarzania własnej energii. Tym samym wszyscy razem pomożemy środowisku, poprawimy stan własnego zdrowia, zbudujemy bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w końcu wspomożemy własne portfele.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!


Biuro Organizacyjne Konkursu:
Fundacja Banku Ochrony Środowiska
ul. Żelazna 32
00-832 Warszawa
Tel:  507 006 579 w godz. od 10.00 do 15.00
e-mail:  postawnaslonce@fundacjabos.pl
Koordynator: Łukasz Mikowski-Feret
e-mail:  lukasz.mikowski@fundacjabos.pl

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon List ws. konkursu Postaw na słońce2.74 MB