Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

XI edycja Warszawskiej Ligi Debatanckiej na półmetku

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 11 lutego, 2020 - 11:13
zaktualizowany: wtorek, 11 lutego, 2020 - 11:26
Logo Warszawska Liga Debatancka
Od października 2019 roku trwają rozgrywki XI edycji Warszawskiej Ligi Debatanckiej, organizowanej przez Fundację Nowy Głos we współpracy z Biurem Edukacji m.st. Warszawy.

Drużyny reprezentujące 32 szkoły średnie i 12 szkół podstawowych mierzą się ze sobą w sztuce debat oksfordzkich. W debacie punktowane są merytoryczne argumenty dotyczące danej tezy a zabronione jest stosowanie wszelkiego rodzaju uwag personalnych. Debatowane w tegorocznych rozgrywkach tezy dotyczą bieżących problemów społecznych, tematów związanych z Warszawą, historią, religią i duchowością. W czerwcu spośród szkół uczestniczących w WLD wyłoniony zostanie Mistrz Warszawy Debat Oksfordzkich - tytuł ten w zeszłorocznych, jubileuszowych rozgrywkach zdobyły XIV LO im. Stanisława Staszica oraz oddziały gimnazjalne przy 2SLO im. Pawła Jasienicy. Szkoły uczestniczące w rozgrywkach WLD odnoszą sukcesy również w turniejach ogólnopolskich - aż 4 z nich miały reprezentację w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, a dwie uczennice z XIV LO im. Stanisława Staszica znalazły się w reprezentacji Polski na World Schools Debating Championship.

Po bieżące informacje na temat rozgrywek zapraszamy na stronę www.facebook.com/ligadebatancka, a po więcej informacji o Debatach oksfordzkich i materiały edukacyjne na stronę internetową www.debataoksfordzka.pl