Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkurs filmowy Moja Polska Samorządna!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 10 lipca, 2014 - 09:50
zaktualizowany: poniedziałek, 14 lipca, 2014 - 11:17
Konkurs filmowy Moja Polska Samorządna!
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza wszystkich do udziału w konkursie filmowym Moja Polska Samorządna! Z zebranych filmów powstanie jeden wspólny film: „Nasza Polska Samorządna” na 25-lecie reformy samorządowej w 2015 roku!
Rok 2014 to rok szczególny, w którym upływa 25 lat wolnej i demokratycznej Polski. Jest to doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim o reformie samorządowej, która radykalnie zmieniła ustrój Polski. Każdy może wziąć udział w konkursie i zrealizować film o samorządzie w jednym z wybranych modułów: wczoraj, dziś i jutro. Z tych modułów powstanie wspólny film. Uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy wiekowe: młodzież do 18 roku życia i dorośli.
Filmy przesyłać można do 15 października 2014
Jako pomoce do zrobienia filmu i zgłębienia tematu początków reformy samorządowej FRDL proponuje obejrzenie zrealizowanego przez Fundację filmu „Zdarzyło się tylko w Polsce” reż. Pawła Kędzierskiego, a opiekunów młodzieży zapraszamy do poznania scenariusza zajęć wokół tego filmu.
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej szczególnie zachęca do przeprowadzania wywiadów ze „świadkami historii”, czyli pierwszymi samorządowcami. Zebrany materiał przekazany zostanie do Archiwów Przełomu 1989-1991.
Konkurs realizowany jest w ramach jubileuszu 25-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i jest objęty patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – 25 lecie Wolności.
Źródło informacji: