Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Finał projektu edukacyjnego „Rajd Niepodległości”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 16 grudnia, 2013 - 14:29
zaktualizowany: środa, 8 stycznia, 2014 - 08:43
zdj. Sylwester Maćkowski
W październiku i listopadzie 2013 r. z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Zespół Szkół Specjalnych nr 98 w Warszawie zorganizował projekt edukacyjny dla szkół specjalnych i integracyjnych pt. "Rajd Niepodległości". Projekt odbywał się w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.  W organizacji
i realizacji projektu współpracowali: Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i Zarząd Oddziału PTTK "Mazowsze" oraz wolontariusze z XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela.
Na projekt składały się:
Rajd Niepodległości (8 listopada), w czasie którego, wędrując szlakiem upamiętnionych miejsc związanych z walką o niepodległość i  poznając twórców Niepodległej Polski, uczniowie wykonywali zadania na kartach pracy i zdobywali Warszawską Odznakę Krajoznawczą.
Zwiedzanie Belwederu – przedwojennej siedziby  Józefa Piłsudskiego – Naczelnika Państwa oraz ministra spraw wojskowych.
Finał projektu  w Domu Kultury „Świt” (29 listopada). Podczas uroczystości nasi uczniowie wystąpili z programem artystycznym, odbył się pokaz slajdów z Rajdu Niepodległości, a  następnie rozdano puchary, nagrody i dyplomy dla szkół, nauczycieli i wolontariuszy.
W projekcie wzięło udział 15 warszawskich szkół specjalnych i integracyjnych (18 drużyn), które wystartowały w trzech kategoriach. 193 uczestników rajdu zdobyło Warszawską Odznakę Krajoznawczą.
Źródło informacji: 
Autor treści: