Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

MiNI Akademia Matematyki

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 22 stycznia, 2016 - 15:08
zaktualizowany: czwartek, 25 lutego, 2016 - 09:35
MiNI Akademia Matematyki
Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Politechnika Warszawska zapraszają na kolejny semestr z MiNI Akademią Matematyki.

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana, jako cykl zajęć dla uczniów głównie szkół ponadgimnazjalnych. Celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Zajęcia prowadzą pracownicy i doktoranci wydziału MiNI. Odbywają się one w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75 (Teren Centralny PW), w godzinach  14.00-17.00 i składają się z wykładu oraz zajęć warsztatowych związanych z tematem wykładu (szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.akademia.mini.pw.edu.pl ). Na warsztatach uczestnicy, pod kierunkiem prowadzącego, samodzielnie rozwiązują problemy matematyczne o różnym stopniu trudności.

 

W II semestrze roku szkolnego 2015/2016 zajęcia MiNI Akademii rozpoczynają się

27.02.2016 wykładem dr Tomasza Millera Inne niż rzeczywiste, czyli o dziwnych systemach liczbowych"

W wykładzie opowiedziane będzie o systemach liczbowych innych niż te znane ze szkoły. Zamysł jest taki, żeby wychodząc od dobrze znanych uczniom pojęć arytmetycznych, dać im poczucie tego, jak bogata i zaskakująca jest matematyka.

Na ćwiczeniach uczniowie zajmować się będą, m.in.:

- rozwiązywaniem równań liniowych i kwadratowych w liczbach zespolonych i ciałach Z_p,

- oswajaniem arytmetyki liczb p-adycznych, np. jak wyglądają tam liczby ujemne oraz tym, że w liczbach 2-adycznych jest prawdą, że 1 + 2 + 4 + 8 + ... = -1

 Kolejne zajęcia planowane są 12 marca br. i 2 kwietnia br.

 Uczestnictwo w zajęciach MiNi Akademii jest bezpłatne. Uczniowie zapisują się do grup na stronie www.akademia.mini.pw.edu.pl Tam też można znaleźć więcej informacji o zajęciach.

 

Źródło informacji: 
Autor treści: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Plik Tematyka zajęć17.81 KB
PDF icon Plakat731.29 KB

Data ogłoszenia: 

piątek, 22 Styczeń, 2016