Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

TAMA, czyli Tarasy Malarskie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 29 kwietnia, 2016 - 12:38
zaktualizowany: piątek, 29 kwietnia, 2016 - 12:41
Biuro Edukacji oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń po raz kolejny zamierzają stworzyć optymalne warunki dla organizacji plenerów malarskich.

Pierwotnie Tarasy Malarskie zaprojektowane były z myślą o artystach 60+. W nadchodzące wakacje Projekt chcemy skierować nie tylko do tej grupy, ale też do młodzieży warszawskich szkół zainteresowanych doskonaleniem rysunku i malarstwa oraz nauczycieli.
Tarasy, podobnie jak w roku ubiegłym, odbywać się będą na terenie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4.
W tym miejscu międzypokoleniowa grupa artystyczna będzie się spotykać co dwa tygodnie, w soboty, rozpoczynając od 25 czerwca br. do 3 września br. Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na pracę na zewnątrz, artyści będą mieć możliwość doskonalenia warsztatu w jednej z sal WCIES.
Wspaniały taras widokowy, który znajduje się przy ul. Starej 4 pozwoli uczestnikom spotkań na studiowanie walorów krajobrazowych i architektonicznych stolicy.
Malarze będą kształcić zmysł obserwacji, szczególnie podczas zmieniającej się aury. Praca odbywać się będzie pod kierunkiem artystów z dużym doświadczeniem – instruktorów miejskich placówek realizujących program edukacji kulturalnej:
1. Ewy Kunkowskiej – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK0, ul. Jezuicka 4);
2. Katarzyny Jasińskiej – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul Stara 4;
3. Rajmunda Głowackiego, „Klub 13", ul. Chmielna 122 (Wolskie Centrum Kultury);
NOWE ZASADY NABORU! Nabór chętnych do poszczególnych grup prowadzony jest bezpośrednio przez instruktorów. Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej na tydzień przed poszczególnymi plenerami. Szczegóły w tabeli w załączniku.

 

Tagi: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon tarasy_malarskie_2016.doc34.5 KB

Data ogłoszenia: 

piątek, 29 Kwiecień, 2016