Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Letnia Szkoła Chemii

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 8 lipca, 2016 - 13:42
zaktualizowany: piątek, 8 lipca, 2016 - 13:50
Letnia Szkoła Chemii na Politechnice Warszawskiej
Letnia Szkoła Chemii na Politechnice Warszawskiej to projekt edukacyjny skierowany do warszawskich gimnazjalistów, który realizowany będzie w terminie od 25 do 29 lipca 2016 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy ukończyli  1, 2 lub 3 klasę gimnazjum. Uczestnicy podczas zajęć w laboratorium będą mogli sprawdzić swoje siły i umiejętności z zakresu chemii. Poprzez udział w projekcie uczniowie będą mieli możliwość zwiększenia swoich umiejętności praktycznego wykorzystywania zdobytej w szkole wiedzy teoretycznej.

Projekt polegać będzie na realizacji 5-cio dniowego cyklu zajęć laboratoryjnych, w których wezmą udział 45 uczniów (decydować będzie kolejność zgłoszeń).Pojedyncze zajęcia laboratoryjne trwać będą 5 godzin lekcyjnych. W trakcie każdych z pięciu zajęć w ramach cyklu uczestnicy własnoręcznie przeprowadzą szereg doświadczeń chemicznych z zakresu różnych pracowni chemicznych - więcej informacji na temat programu zajęć znajdziesz tutaj.

Projekt realizowany jest w ramach akcji "Lato w Mieście 2016". Udział w zajęciach jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy startują 9 lipca br. (sobota).

Więcej informacji tutaj.

Data ogłoszenia: 

piątek, 8 Lipiec, 2016